Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bal pod okiem Orła Wolontariatu

Ponad 80 dzieci z Trójwsi wzięło udział w karnawałowym balu przebierańców zorganizowanym przez Fundację Jest BOSKO. W rolę animatorów wcielili się wolontariusze, którym pomagała Karina Czyż. Twórczyni Fundacji w styczniu została doceniona za pracę na rzecz dzieci i młodzieży „Śląskim Orłem Wolontariatu 2022”.

W sobotę 11 lutego wolontariusze z Fundacji Jest BOSKO! zorganizowali karnawałowy Boski Bal Przebierańców dla dzieci. Na zaproszenie wolontariuszy odpowiedziało ponad 80 dzieciaków z całej Trójwsi, którzy w barwnych przebraniach przekroczyli próg sali balowej.
Jak wspominają Wolontariusze: nasz Boski Bal Przebierańców był naprawdę boski! Jesteśmy pod wrażeniem, że po raz kolejny taka duża ekipa wesołych dzieciaków przyjęła nasze zaproszenie i świetnie się bawiła.
Hol istebniańskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wypełniony był po brzegi, a zabawę rozpoczęto od uroczystego POLONEZA. Potem wszystkie księżniczki, królowe i królowie, spiderman'y i batmany, rycerze i smoki, strażacy i policjanci w wesołych rytmach muzyki szaleli z całych sił. W trakcie licznych zabaw i tańców nadszedł także moment, by wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje przebrania podczas "karnawałowego pokazu mody". Wolontariusze wspominają - widać było, z jaką dumą i uśmiechami w rytm muzyki dzieciaki "spacerowały po wybiegu". Znalazł się rownież moment na chwilę odpoczynku i na małe co nieco.

Ta moc radości zaistniała dzięki zaangażowaniu grupy młodych wolontariuszy, którzy wcielają się w rolę animatorów. Już od lat wolontariusze Fundacji Jest BOSKO! są nazywani specjalistami od dziecięcych uśmiechów. Specjalizują się w radosnej animacji czasu wolnego inspirując się systemem pedagogicznym stworzonym przed dwustu laty przez św. Jana Bosko. Grupie ochoczych wolontariuszy od samego początku dowodzi twórczyni Fundacji – Karina Czyż, której praca na rzecz dzieci i młodzieży została doceniona przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Prezes Fundacji przyznano niedawno pierwszą nagrodę w konkursie „Śląskie Orły Wolontariatu 2022”. W Gminie Istebna dzieci nie mogą narzekać na nudę, tworzona jest dla nich cała gama alternatywnych form spędzania wolnego czasu, a znaczną jej część stanowią propozycje młodych wolontariuszy Fundacji Jest Bosko!

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: