Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Babski dizajn w Cieszynie

- 11 marca w wielu polskich miastach odbędą się Manify. My Manify nie organizujemy, ale będziemy opowiadać o życiu kobiet za sprawą wystawy... - podkreśla B. Mońka z Zamku Cieszyn

- Wystawę otwieramy 11 marca o 16.00.  Gościem specjalnym wernisażu będzie Brigitte Coremans, absolwentka Design Academy Eindhoven dotykająca trudnych i intymnych aspektów życia kobiety.  Odwiedzi nas także Kristýna Pojerová, nominowana do Czech Grand Design 2012, w kategorii: Debiut Roku. Godzinę wcześniej, o 15.00, zapraszamy do Zamku Cieszyn na warsztaty kulinarne, które poprowadzi Patrycja Walter - informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn. 

Babski dizajn. C’est la vie to opowieść o życiu kobiet, w którym każda pełni wiele ról prywatnych i społecznych. Dorastamy, pracujemy, starzejemy się, kochamy, chorujemy, bawimy się, cierpimy i umieramy.      

Wystawa pokazuje projekty poważne i niepoważne, dotyczące cielesności i metafizyki, ułatwiające codzienne życie, ale i mierzące się z wieloma trudnymi kwestiami. - Prezentujemy projekty związane m.in. z domem, strefą pracy, macierzyństwem, starzeniem się, kobiecością oraz kampanie i akcje społeczne – wyjaśnia Beata Mońka z Zamku Cieszyn. 

Gościem specjalnym wernisażu będzie Brigitte Coremans, absolwentka Design Academy Eindhoven dotykająca trudnych i intymnych aspektów życia kobiety. - Odwiedzi nas także Kristýna Pojerová, studentka Akademii Sztuki, Architektury i Designu w Pradze, nominowana do Czech Grand Design 2012, w kategorii: Debiut Roku. Spotkaniu będą towarzyszyły warsztaty kulinarne, które poprowadzi Patrycja Walter – dodaje B. Mońka. 

 

 Babski dizajn. C’est la vie 11.03 - 15.04.12. 

Warsztaty: 11.03. godz. 15.00.

Wernisaż: 11.03. godz. 16.00. 

Zamek Cieszyn, ul. Zamkowa 3abc

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: