Awansowali do play-off!

Zainkasowali komplet punktów w sobotnie popołudnie i zapewnili sobie awans do play-off. Mowa o cieszyńskich siatkarzach, którzy znaleźli się w najlepszej „4” I ligi śląskiej, dzięki czemu powalczą o mistrzostwo.

Siatkarze z Cieszyna gościli ekipę z Będzina w ramach 7. kolejki grupy C (I liga śląska), gdzie pozostały drużyny liczące się w walce o mistrzostwo rozgrywek. Podopieczni Bartłomieja Chmiela zachowali więcej zimnej krwi w końcówce pierwszego seta, wygrywając 25:23, ale już drugi set identycznym rezultatem padł łupem gości.

Zawodnicy znad Olzy wysoko zawiesili poprzeczkę w kolejnym secie, triumfując 25:13 i po raz drugi w sobotnim meczu wyszli na prowadzenie. Siatkarze z Będzina wypracowali sobie już czteropunktową przewagę w czwartej partii, ale gospodarze zdołali odrobić stratę i zwyciężyli w niej 25:23, a w całym spotkaniu 3:1. Tym samym, podopieczni Bartłomieja Chmiela sięgnęli po komplet punktów, dzięki czemu wskoczyli do czołowej „3” i zapewnili sobie udział w play-off.

• III liga (I liga śląska), grupa mistrzowska, 7. kolejka:
    Talent Sferawent Cieszyn - VitaSUN MKS BĘDZIN S.A. 3:1 (25:23, 23:25, 25:13, 25:23)