Awansowali do konkursu, ale nie w komplecie

Dawid Kubacki spisał się najlepiej spośród biało-czerwonych podczas piątkowych kwalifikacji do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu, zajmując 3. miejsce. Niestety, kwalifikacji nie uzyskał Tomasz Pilch (na zdj.).

Tomasz Pilch wystąpił już w pięciu konkursach podczas bieżącej edycji Pucharu Świata i na koncie ma 8 punktów, które zdobył na inaugurację sezonu w Wiśle. Niestety, wiślanin nie powiększy swojego dorobku w sobotnie popołudnie w Engelbergu, ponieważ nie przebrnął przez dzisiejsze kwalifikacje. Pilch skoczył 103,5 metra i został sklasyfikowany na 52. pozycji – awans umknął mu o 1,7 pkt.

Pozostali zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego awansowali bez większych problemów. Spośród nich najwyżej został sklasyfikowany Piotr Żyła, który uzyskał 122 m i zajął 19. miejsce. W czwartej „10” uplasowali się Paweł Wąsek (35.) i Aleksander Zniszczoł (40.). Z biało-czerwonych najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, zajmując 3. miejsce – do zwycięzcy Halvora Egnera Graneruda stracił 13 punktów.

Początek sobotniej rywalizacji na Gross-Titlis-Schanze o godz. 16:00. Transmisja w Eurosporcie oraz TVN.