Awans w „generalce”

Trzeci konkurs w tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego, który Aleksander Zniszczoł (na zdj.) ukończył w czołowej „10”. Wiślanin zajął 7. miejsce w sobotnich zmagań w Klingenthal.

Aleksander Zniszczoł zamykał czołową „6” na półmetku sobotniego konkursu LPK w Klingenthal, po przekraczeniu granicy 130 metrów – 133,5 m. Niestety, ta sztuka nie powiodła się w rundzie finałowej, w której zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał 126,5 m. To oznaczało spadek o jedną lokatę i ostatecznie ukończył rywalizację na 7. miejscu.

Zniszczoł zanotował kolejny udany występ w tegorocznej edycji LPK, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej – obecnie zajmuje 5. lokatę. W niedzielę, na Vogtland Arenie, ponownie będzie mógł powiększyć swój dorobek punktowy, a początek jutrzejszych zmagań o godz. 10:00.