Awans Polek! Trzeci mecz Piekarskiej na MŚ!

Reprezentacja Polski kobiet awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata do lat 17, które rozgrywane są na Dominikanie. Podopieczne Marcina Kasprowicza bezbramkowo zremisowała z Brazylią i o awans do najlepszej „4” zmierzą się z Koreą Północną.

Polkom do wyjścia z grupy D wystarczał remis i podziałem punktów zakończyło się spotkanie z Brazylią, mimo że rywalki były stawiane w roli faworytek. Zawodniczką meczu została wybrana Julia Woźniak. Bramkarka naszej reprezentacji popisała się fenomenalną interwencją pod koniec pierwszej połowy, kiedy obroniła strzał Giovanny Waksman z rzutu wolnego.

W poprzednich dwóch meczach – z Japonią oraz z Zambią – na murawie nie zabrakło wychowanki Akademii Piłkarskiej KKS Spójnia Zebrzydowice, a obecnie obrończyni Rekordu Bielsko-Biała, Magdy Piekarskiej, która również w starciu z Brazylią rozegrała 90 minut. Polki zakończyły zmagania w grupie D na 2. pozycji i awansowały do ćwierćfinału, w którym przyjdzie im się zmierzyć, w nocy z soboty na niedzielę (godz. 1:00), z Koreą Północną.

Zagrałyśmy dwie różne połowy. Do przerwy spotkanie było dość wyrównane. Obie drużyny miały bramkowe okazje. Po zmianie stron przejęłyśmy inicjatywę i miałyśmy więcej sytuacji. Nie wykorzystałyśmy ich, ale z drugiej strony rywalki też nam zagroziły. Na szczęście potrafiłyśmy się wybronić – przyznała Piekarska w rozmowie dla Łączy nas Piłła. - Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z całej drużyny. Przez całe spotkanie walczyłyśmy o każdy centymetr na boisku. Oddałyśmy całe swoje serca i spełniamy na tym turnieju marzenia. I wierzymy, że to dopiero początek czegoś wielkiego – dodała.