Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Audiencja" dla wszystkich

Rok akademicki 2019/2020 jest dla cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rokiem jubileuszowym, gdyż seniorzy świętują 15-lecie działania swojego stowarzyszenia. W związku z tym planowane są różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu uczczenie urodzin UTW. Jednym z nich jest możliwość uczestnictwa w bezpłatnej projekcji retransmisji spektaklu „Audiencja”.

Retransmisja spektaklu teatralnego „Audiencja” ma odbyć się 19 listopada 2019 roku o godzinie 10 w cieszyńskim kinie Piast. Wszyscy zainteresowani, po uprzednim zgłoszeniu się (e-mail: utw.cieszyn@gmail.com lub telefonicznie: 536257624) otrzymają bezpłatną wejściówkę do kina. Bezpłatne uczestnictwo możliwe jest dzięki wsparciu Powiatu cieszyńskiego i Miasta Cieszyna. Wydarzenie dedykowane jest seniorom z Cieszyna oraz z innych gmin powiatu cieszyńskiego. Na zgłoszenia zarząd cUTW czeka do 30 października 2019 roku, bilety będą wydawane początkiem listopada.

- W dniu 19.11.2019 r. o godzinie 10.00 w kinie "Piast" w Cieszynie odbędzie się retransmisja spektaklu „Audiencja” z National Theatre. Spektakl według scenariusza Petera Morgana wyreżyserował Stephen Daldry, a nagranie zostało zrealizowane w czerwcu 2013 roku w Gielgud Theatre w Londynie. W roli głównej zobaczymy Helen Mirren, wybitną brytyjską aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, laureatkę Oscara za rolę główną w filmie „Królowa. Motywem przewodnim jest pokazanie audiencji, czyli wtorkowych spotkań królowej z premierami Wielkiej Brytanii: od Winstona Churchilla, Margaret Thatcher do Davida Camerona. Przez 60 lat Królowa Elżbieta II spotykała każdego ze swych dwunastu premierów na cotygodniowej prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham. Będziemy mogli zobaczyć, jak zagubiona była królowa Elżbieta II podczas pierwszej audiencji, w jaki sposób kierowała swoje uwagi, a przede wszystkim jak spełniała swój obowiązek wobec państwa. Prezentując losy Królowej Elżbiety II od momentu, kiedy jest młodą matką, aż po jesień życia, sztuka dokumentuje również przemiany polityczne i społeczne – wyjaśnia Lucyna Bałandziuk, prezes cUTW.

Czas trwania filmu to 175 minut. Pokazy w kinie odbywają się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: