Asysta Chmielewskiego, Trzyniec krok od półfinału

Mistrzów Czech dzieli już tylko jedna wygrana od awansu do 1/2 finału play-off. Obrońcy tytułu wygrali trzecie spotkanie ćwierćfinałowe, pokonując Vitkovice na wyjeździe. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Aron Chmielewski. Reprezentant Polski zanotował asystę przy bramce Erika Hrni.

Podobnie jak w ćwierćfinałowych spotkaniach rozegranych w Werk Arenie, również i dziś w pierwszej tercji zabrakło goli. Wynik, w 29. minucie, otworzył Erik Hrna, a spora w tym zasługa Arona Chmielewskiego. Reprezentant Polski asystował przy trafieniu 33-latka.

Gospodarze szybko odpowiedzieli, wyrównując w przewadze. Jednak ostatnie słowo należało do gości, a konkretnie do Davida Musila, który wykończył indywidualną akcję Michala Kovarcika. - Nawet obrońcy strzelają gole. David wybrał się pod bramkę i szczęśliwie krążek odbił się od niego - przyznał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec, Vaclav Varada.

Stalownicy dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końcowej syreny, a to oznacza, że już jutro mogą sobie zapewnić awans do półfinału. Początek czwartkowego spotkania o godz. 17:00 - transmisja w CT Sport.