Asysta Chmielewskiego przy zwycięskiej bramce!

Stalownicy rozpoczęli półfinałową rywalizację w play-off od zwycięstwa nad Mladą Boleslav. Mistrzowie Czech trzykrotnie znaleźli sposób na pokonanie defensywy gości, a swoją cegiełkę do wygranej dorzucił Aron Chmielewski, który asystował przy zwycięskim trafieniu Michala Kovarcika.

Stalownicy zameldowali się w półfinale, po tym jak w 1/4 finału bez większych problemów przebrnęli przez Vitkovice. O finał mierzą się z hokeistami Mladej Boleslav, którzy niespodziewanie wyeliminowali tryumfatora sezonu zasadniczego – HK Mountfield.

Pierwsze spotkanie, które rozegrano w niedzielne popołudnie, padło łupem gospodarzy, którzy skierowali krążek do bramki tuż na początku drugiej tercji, ale sędziowie byli zmuszeni anulować gola, ponieważ Marko Dano uniósł kij zbyt wysoko. Jednak kibice zgromadzeni w Werk Arenie i tak radowali się z bramki w drugiej tercji, a jej autorem był Michal Kovarcik. Asystę zanotował reprezentant Polski, Aron Chmielewski.

Stalownicy podwyższyli prowadzenie w 44. minucie za sprawą Davida Musila. Kropkę nad i postawił Milos Roman, który w ostatnich sekundach skierował krążek do pustej bramki i ustalił końcowy rezultat - 3:0. Drugie spotkanie zaplanowano na poniedziałek (tj. 4.04). Przypomnijmy, że awans do finału uzyska drużyna, która jako pierwsza odniesie cztery wygrane.