ASP podsumowuje 25 lat działalności

Historyczne zdjęcia, muzyka, mini-spektakl multimedialny i to wszystko w plenerze. Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie w ten właśnie niecodzienny, inny, alternatywny sposób, podsumowała 25 lat swojej pracy oraz kończący się rok szkolny.

Swój jubileusz 25-lecia Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie świętowała już na różne sposoby. Kolejna impreza z cyklu jubileuszowych odbyła się na zakończenie roku szkolnego w środę (22.06), tym razem jednak w plenerowej odsłonie i to w godzinach wieczornych.  Przed siedzibą placówki zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły by wspólnie zobaczyć „Śmiałą Szkołę”, czyli mini-spektakl multimedialny w reżyserii Bogdana Słupczyńskiego. Odchodzimy trochę od sztampy – przyznała w rozmowie z nami Dyrektor ASP Marcela Tessar.

Sztampowo na pewno nie było. Najpierw publiczność liznęła trochę historii oglądając wyświetlane na dużym płótnie rozwieszonym na murach szkoły zdjęcia. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć wszystkim tutaj obecnym tło historyczne czasów kiedy szkoła rozpoczynała swoją działalność – tłumaczy Tessar.

Po projekcji zdjęć przyszedł czas na „scenę balkonową”. Aktorzy czyli rodzice, nauczyciele i przyjaciele placówki odtworzyli moment kiedy w głowach późniejszych założycieli ASP pojawił się pomysł by taką szkołę w ogóle otworzyć. Następnie to najmłodsi czyli uczniowie klas 4-6 mogli popisać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Chcemy żeby młodzi ludzie się rozwijali, żeby szkoła nie kojarzyła się tylko z tym, że jest to nieprzyjemny obowiązek. Chcemy aby uczniom pozostały pozytywne wspomnienia. Aby chętnie tutaj wracali. Już możemy powiedzieć o sukcesach bo na apel  do byłych uczniów aby opisali swoje wspomnienia bardzo chętnie odpowiedzieli. Absolwenci często nas odwiedzają, przyprowadzają tutaj nawet swoje dzieci. Jest nam bardzo miło i staramy się aby ciągle panowała rodzinna atmosfera – przyznała Marcela Tessar.

Po udanych występach nie wszyscy poszli jednak do domu. Dla dzieci był to dopiero początek dobrej zabawy. Chętni uczniowie zostali w szkole na noc, gdzie czekały na nich liczne atrakcje takie jak: lody, zabawy, czy dyskoteka.

 

MSZźródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją