Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Artystyczny Kiermasz Mikołajowy w Cieszynie

Świąteczne kiermasze na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego to już tradycja. Od piątku do niedzieli (4-6.12) można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne ozdoby i łakocie. Kiermasz Mikołajowy to nie ostatni kiermasz w tym roku w Cieszynie. Ten świąteczny już w następnym tygodniu (18-20.12).

Świąteczne ozdoby takie jak bombki, bałwanki, mikołaje, ręcznie robione zabawki, łakocie czy obrazy przyciągały przechodniów na dziedziniec Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Kiermasz Mikołajowy rozpoczął się w piątek (04.12) i potrwał do niedzieli (06.12). Wśród 29 wystawców tradycyjnie nie zabrakło już regionalnych artystów, stowarzyszeń, domów opieki i placówek oświatowych. Kiermasze cieszą się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że są związane głównie z rzemiosłem i artystycznymi dziełami różnych ludzi którzy tworzą z pasją – zaznaczył Mariusz Dębicki z Cafe Muzeum. 

Z pasją tworzy m.in. Dariusz Orszulik, cieszyński malarz. Dzieła artysty można było podziwiać i zakupić na kiermaszu. Tematyka moich obrazów zawsze oscyluje wokół naszego pięknego Cieszyna, jego kolorytu, kultury. Można dziś kupić pejzaże starej architektury, piękne panie w kapeluszach,  jest też trochę obrazów na których przedstawiam anioły – wymieniał Orszulik.

Stoisko Dariusza Orszulika cieszyło się dużym zainteresowaniem również ze względu na świąteczne kartki. Jest to taka forma użytkowa. W dzisiejszych czasach już trochę odchodzimy od wysyłania tradycyjnych kartek. Kartki z malarstwem są czymś co ludzie chętnie kupują. Przyjezdni mają pamiątkę z Cieszyna, a mieszkańcy mogą wysłać ją w świat. Przypomnieć w ten sposób o Cieszynie. Na kartkach które można u mnie zakupić prezentuję widoki Cieszyna okraszone świątecznymi akcentami takimi jak choinka, bałwanek, czy anioł.

Wspomniane kiermasze zmieniały się na przestrzeni lat. Swego czasu były to kiermasze przede wszystkim świąteczne. Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy zorganizować również kiermasz mikołajowy – przyznał Mariusz Dębicki. Artystyczny Kiermasz Świąteczny już za dwa tygodnie (18-20.12) również na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz w Cafe Muzeum.

 

MSZźródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: