Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ARTadres zaprasza. Zobacz jak sztuka naśladuje naturę

„Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury” - taki tytuł nosi najnowsza wystawa przygotowana przez MCK „Integrator”.

Sielskie krajobrazy, delikatnie rozmyte kontury, pastelowe kolory, przezroczystość, zróżnicowane nasycenie koloru – efekt pracy Państwa Wilczków będzie można podziwiać już wkrótce w ramach wystawy zorganizowanej przez MCK „Integrator” w galerii ARTadres.

- Wystawa prac akwareli, techniki uważanej za jedną z trudniejszych, wymagającej niezwykłej precyzji, potrwa od 6 sierpnia do 3 września 2021 roku. Jej tytuł, to słowa wielkiego retora, poety i filozofa rzymskiego - „Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”. To zdanie zdaje się najlepiej oddawać istotę twórczej motywacji artystów, których prace są uhonorowaniem natury – informuje Estera Kwas, pracownik MCK „Integrator”.

Jolanta i Damian Wilczek pochodzą ze Śląska. Ich losy spotkały się w Technikum Budowlanym w Rybniku, gdzie rozpoczęli swoją przygodę z rysunkiem. Obecnie mieszkają w Brennej w bezpośrednim sąsiedztwie beskidzkich lasów. Natura, z którą obcują, stała się dla nich główną inspiracją do malowania akwareli. Obserwowanie i podziwianie piękna świata stale motywuje ich do twórczego działania.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: