Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apostolstwo u św. Mikołaja

Modlili się prosząc o łaski. Prosili o zdrowie, rozwiązanie problemów, o potomstwo, szczęśliwy wynik operacji dla bliskich i znajomych. Prosili też o dobrą śmierć. Dziesiąty raz w Sanktuarium św. Mikołaja Pierśćcu spotkali się wierni należący do Apostolstwa Dobrej Śmierci.
Na mapie Śląska Cieszyńskiego nie brakuje miejsc pielgrzymkowych. Są to i skoczowska Kaplicówka, kościółek św. Anny w Nierodzimiu czy kościół św. Jakuba Apostoła w Simoradzu. Jednak w grudniu mówiąc o pielgrzymkach, najczęściej myślimy o św. Mikołaju z Pierśćca. Tutaj już dziesiąty raz pielgrzymowali członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Radosne, godne i pełne pokoju życie - o to się modlimy. Prosimy też o godną śmierć - tłumaczy Lidia Greń Wajdzik diecezjalny moderator Apostolstwa.
 
Jak dodaje Wajdzik, apostolstwo to nie tylko ludzie blisko związani z kościołem. Często są to osoby, które zboczyły z dróg Pana Boga, żyją często życiem, które depcze Jego przykazania. Zadaniem właśnie Apostolstwa jest to, by    modlić się za takie osoby, by przed śmiercią miały szansę nawrócenia - wyjaśnia Wajdzik.
 
Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu od dziesięciu lat jest miejscem spotkań Apostolstwa Dobrej Śmierci. Były plany, kariera, wszystko się zmieniło kiedy kilkanaście lat temu ciężko zachorowałam, wykryto u mnie guzy w nodze, wówczas przypomniałam sobie o historii św. Mikołaja. To do niego cały rok pielgrzymują wierni i proszą o zdrowie. - wspomina Wajdzik. Prosząc o zdrowie, obiecała Bogu, że jeśli choroba się cofnie, będzie organizować w tym miejscu spotkania pielgrzymkowe. Moje prośby zostały wysłuchane - mówi Wajdzik.
 
 
 
Dziesiąta Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Pierśćcu, był również okazją do wyróżnienia osób, które mocno angażują się w dzieło Apostolstwa. W tym roku statuetki św. Mikołaja otrzymali: Ks. Prałat Władysław Nowobilski proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Ciśćcu. ks. Kanonik Stanisław Pindel, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Simoradzu. Statuetkę otrzymali również: Maria Wieja, koordynatorka ADŚ przy kategrze św. Mikołaja w Bielsku - Białej, Zofia Bury zelatorka ADŚ przy parafii św. Floriana w Żywcu, Jan Krzemień, zelator ADŚ przy parafii św. Michała Archanioła we Włosienicy.
 
Jak dodaje Wajdzik, Śląsk Cieszyński coraz częściej staje się celem pielgrzymek. Wspomniane wcześniej miejsca w Skoczowie, Nierodzimu czy Simoradzu cieszą się ogromną popularnością. Odwiedza ich coraz więcej osób, nie tylko z naszej diecezji ale i Archidiecezji Katowickiej. Mamy dobrą bazę noclegową, to również możemy oferować pielgrzymom - dodaje Lidia Greń - Wajdzik.
 
Jan Bacza
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: