Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apoloniusz Tajner prezesem PZN przez kolejne cztery lata

Niespodzianki nie było, bo i być jej nie mogło. Apoloniusz Tajner został, po raz czwarty, wybrany na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

W Krakowie miał miejsce Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego. Zebrani działacze zadecydowali, iż Tajner pokieruje związkiem przez kolejne cztery lata. Stary-nowy prezes nie miał kontrkandydata w wyborach. Za głosowało 75 działaczy, a 9 głosów było nieważnych.

To już czwarta kadencja Tajnera w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Po raz pierwszy został wybrany na to stanowisko w lutym 2006 roku. Jednak już dziś wiemy, iż za cztery lata poznamy nowe nazwisko na jego miejscu. Jest to spowodowane prawem, które głosi, iż prezesi Polskich Związków Sportowych mogą zajmować stanowisko prezesa maksymalnie przez dwie kadencje. Regulacja ta weszła w życie, kiedy Tajner pełnił już drugą kadencję, dlatego pozwoliło mu to tak długo zajmować fotel prezesa.

Za kandydaturą Tajnera przemawiają między innymi wyniki polskich skoczków narciarskich i znacząca poprawa budżetu związku, odkąd został po raz pierwszy wybrany na prezesa. Największą zmorą, na jego dotychczasowym panowaniu, pozostaje fatalna kondycja narciarstwa alpejskiego w naszym kraju.

 

Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: