Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Aplikacje na telefon, które przydadzą się w podróży

Smartfon w podróży jest użyteczny nie tylko przy okazaniu elektronicznej wersji biletu lotniczego, lecz także w roli nawigacji, przewodnika lub do sprawdzenia pogody. Te i wiele innych funkcjonalności zapewniają specjalne aplikacje podróżnicze. Dla ich poprawnego działania niezbędne jest aktywowanie roamingu, który daje nam swobodę korzystania z telefonu komórkowego i sieci Wi-Fi.

Aplikacja dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo w podróży po Unii Europejskiej, to np. Prawa pasażera. Można tam znaleźć wiele informacji dotyczących choćby zagubienia bagażu na lotnisku.

Czym jest roaming i dlaczego warto go włączyć przed podróżą?

Roaming to mechanizm, który umożliwia nam kontaktowanie się z innymi, gdy jesteśmy w podróży do innego kraju niż miejsce zakupienia karty SIM. Oferta roamingu obejmuje nie tylko bezprzewodowe sieci komórkowe, lecz także Wi-Fi. Korzystanie z tej usługi będzie możliwe pod warunkiem wcześniejszego aktywowania. Włączony roaming umożliwia sprawne wykonywanie połączeń międzynarodowych i dostęp do internetu. 

Jakie aplikacje warto zainstalować na telefonie przed wyjazdem za granicę?

Przed wyruszeniem w podróż warto zainstalować na swoim smartfonie kilka przydatnych aplikacji, które zadbają o nasz komfort w trakcie wyjazdu. Najbardziej przydatne z nich to usługi nawigacji (np. Sygic, Google Maps) i dostęp do aktualnej prognozy pogody na całym świecie, (m.in. Meteo ICM na Androida oraz UM Meteo na iOS). Warto mieć przy sobie także elektroniczny przewodnik, dzięki któremu zawsze będziemy mogli sprawdzić, jakie są najciekawsze atrakcje w miejscu, do którego zmierzamy. Do najchętniej używanych należą: TripAdvisor, Guides by Lonely Planet lub Google Trips. Jeśli podróżujemy na własną rękę, przydadzą nam się też aplikacje, które pozwolą znaleźć sprawdzone i bezpieczne miejsca noclegowe. Najbardziej rzetelne są takie, gdzie klienci zostawiają swoje komentarze i oceny dotyczące danego miejsca. Należą do nich np. Booking, Agoda i Airbnb. Wyjazd za granice Polski wiąże się też z koniecznością posługiwania się inną walutą. Za pomocą aplikacji takich jak Revolut możemy zamienić złotówki na wybraną walutę: dolary amerykańskie, euro, korony, ale też m.in. baty tajskie i dolary singapurskie. Podróżni, którzy nie władają biegle językiem angielskim, mogą skorzystać z aplikacji Transliter: Asystent podróży (dla systemu iOS) lub Travel Assistant – Speech to text Translator (dla systemów Android). Aplikacje te pomogą np. zapytać o coś kelnera w restauracji, wyjaśnić kłopot w hotelu czy zapytać o drogę na dworcu kolejowym. 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: