Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apelują o wrażliwość

Od kilku dni na terenie całej Polski panują mrozy. Powrócił więc coroczny temat osób bezdomnych, którzy właśnie w mroźne dni są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Z tego tez powodu W Urzędzie Miejskim w Skoczowie odbyło się w poniedziałek 27 stycznia specjalne spotkanie poświęcone sprawie osób bezdomnych przebywających na terenie Gminy Skoczów.

W Skoczowie Straż Miejska zwraca szczególną uwagę na osoby bezdomne. Osoby nietrzeźwe, które nie mogą liczyć na opiekę rodziny, przewożone są do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. Z kolei osoby trzeźwe przewozone sa do noclegowni w Cieszynie, chyba że nie wyrazi na to zgody, w takim przypadku zostaje przewożona do mieszkania interwencyjnego w Pierśćcu, jednak zostaje poinformowana o tym, że jest to pomoc doraźna. Tam znajdują się cztery miejsca noclegowe, ponadto można skorzystać z łazienki czy kuchni.

Każdy patrol Straży Miejskiej Skoczowa wyposażony jest w termos z herbatą, jednorazowe kubki oraz koce. Miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne są monitorowane przez cały czas przez strażników, a pojawiające się nowe informacje o przebywaniu osób bezdomnych są przekazywane dyżurnemu Komisariatu Policji w Skoczowie w celu zapewnienia kontroli powyższych rejonów. Ponadto o wszystkich działaniach informujemy Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie – mówi Artur Tyrna, Komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

Janina Żagan, burmistrz Skoczowa apeluje o wrażliwość – W związku z mrozami prosimy o szczególną wrażliwość zwłaszcza na osoby bezdomne, samotne, wymagające opieki. Nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy osobę potrzebującą pomocy – powiadamiajmy służby Straż Miejską, Ośrodek Pomocy Społecznej czy Urząd Miejski w Skoczowie – mówi burmistrz.

(red)

 

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: