Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apel o wykaszanie traw

Wiosną i latem pojawia się problem z szybko rosnącą zielenią. W trosce o estetyczny wygląd działek, jak również ryzyko pożarowe, Komendant Straży Miejskiej w Wiśle apeluje o bieżące wykaszanie traw i chwastów.

Niewykoszone, zeschnięte trawy oraz chwasty stanowią przyczynę wystąpienia pożaru na skutek nielegalnego ich wypalania. Zachwaszczone grunty są również zagrożeniem dla upraw rolniczych i ogrodniczych, zwiększają ryzyko wystąpienia szkodników, gryzoni i ślimaków oraz utrudniają użytkowanie obszarów położonych w sąsiedztwie(przez nadmierny wysiew chwastów). Ponadto niewykoszone trawy w pobliżu ciągów komunikacji zmniejszają widoczność, a także bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Zachwaszczone tereny oddziałują także na wizerunek miasta, psując jego estetykę. - Informuję, że w sytuacji gdy zachwaszczona i zarośnięta działka przyczynia się do zwiększenia zagrożenia pożarowego, zaniechanie obowiązku jej wykoszenia może również rodzić odpowiedzialność karną na podstawie art. 82 Kodeksu Wykroczeń – mówi Beata Miś - Komendant Straży Miejskiej w Wiśle.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MP

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-25 13:56:25
yogi60: Zachwaszczone ugory mogli by kosić skazańcy np. za alimenty, zakłócanie porządku itp. A tak siedzą w wiezieniu a my wszyscy za to płacimy i to nie mało.
2015-06-25 14:36:06
Przepierón: Racja, za komuny skazańcy musieli pracować a teraz siedzą w klimatyzowanych pomieszczeniach i sie obżerają. <br />Sporo chwastów można by też było wyrwać z Wiejskiej w Warszawie.
2015-06-25 22:22:28
alternatywy 5: Ma się to nijak do art. 82 kk. Proszę postraszyć czym innym :-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: