Aparaty pójdą w ruch

Już w ten weekend w Beskidach gościć będzie kilkudziesięcioosobowa członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. To członkowie koła fotografików. Przyjadą na Śląsk Cieszyński, bo właśnie tutaj organizowany jest plener fotograficzny.
Niebawem w miejscowościach Śląska Cieszyńskiego zaroi się od osób robiących zdjęcia. Pierwszy raz w naszym regionie odbędzie się Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej. Przyjedzie do nas kilkadziesiąt osób z całej Polski, to fotografowie amatorzy i zawodowi – mówi Andrzej Kowol, prezes klubu fotograficznego 'Start' przy cieszyńskim oddziale PTTK.
 
Na naszym terenie takiej wyprawy PTTK jeszcze nie było. Przeważnie było to organizowane na zachodzie Polski. Odbywa się to na zasadzie wycieczki,oprowadzamy po muzeach i terenie. - wyjaśnia Kowol. Plener fotograficzny obędzie się m.in. w Cieszynie w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, na tutejszym rynku, przy studni Trzech Braci i w teatrze. Uczestnicy zwiedzą również Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich i Wzgórza Zamkowego. W Skoczowie plener odbędzie się m.in. na Kaplicówce.
 
Podczas spotkania nadawane będą również tytuły 'Instruktora fotografii PTTK'. Ten tytuł nadają wszyscy uczestnicy pleneru. Wymaga on od osoby, która się stara o niego posiadanie bogatej dokumentacji fotograficznej. Trzeba posiadać swoje archiwum, ale również organizować plenery fotograficzne i wystawy. Zbiera się również odznaki, tak jak przy Górskiej Odznace Turystycznej To wiele pracy – dodaje Kowol.
 
Uczestnicy forum w Beskidach będą od piątku do niedzieli. Dla Śląska Cieszyńskiego organizacja takiego pleneru to wyróżnienie. Bo najlepsze zdjęcia z tych wypraw ukazywać się będą w wielu publikacjach, reklamując nasz region.
 
JB
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją