Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Aparat PCR w Szpitalu Śląskim

Do Szpitala Śląskiego w Cieszynie przywieziono długo wyczekiwany aparat PCR. Urządzenie przeznaczone jest do badań pod kątem zakażenia patogenem SARS-CoV-2.

 - Wcześniej wielokrotnie podkreślałem, że system InGenius w cieszyńskiej lecznicy był i jest ogromnie potrzebny, przede wszystkim dlatego, że mimo wprowadzonych ograniczeń, liczba zachorowań nie ulega zmniejszeniu. Nie będę ukrywał, bardzo cieszę się z faktu, że mamy wreszcie własny aparat - koemntuje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Przypomnijmy, Zarząd Powiatu Cieszyńskiego od połowy marca 2020 r. planował zakup nowoczesnego systemu InGenius - W kwietniu, po nieoczekiwanej rezygnacji firmy, która miała dostarczyć aparat, Zarząd podtrzymał chęć zakupu aparatury diagnostycznej oraz natychmiast przystąpił do poszukiwania termocyklera. Udało się wprawdzie pozyskać podobne urządzenie, ale o znacznie mniejszej wydajności. Nie było to może rozwiązanie idealne, ale dzięki temu w Szpitalu ruszył blok operacyjny oraz można było zacząć badać personel medyczny. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ wiedzieliśmy, że było najszybsze oraz dało nam czas na ponowne rozeznanie sytuacji na rynku. Co ważne nowego, wysokowydajnego termocyklera, szukaliśmy już bez zbędnych nerwów i pośpiechu - dodaje Mieczysław Szczurek.

W przyszłym tygodniu aparat PCR zostanie zainstalowany, a personel medyczny przejdzie odpowiednie szkolenie.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-05 22:03:07
tom lem: ... i cała chwała nie na tego, kto zapłacił ale tego który zamówił, jak w tym dowcipie, ty mi pożycz a ja tobie funduję... Czy "Zarząd Powiatu Cieszyńskiego" to też fundacja ;-))
2020-07-05 23:22:41
krzysztof.mm: ✍ Andrzej Duda, "prezydent wszystkich Polaków", słucha tylko jednego z nich - prezesa Kaczyńskiego. Nie ma zdania czy brak mu charakteru? Oceńcie sami ✍ i wszystko na ten temat
2020-07-06 07:05:53
tom lem: krzysio+- natomiast, ma zdanie na każdy temat, na dodatek swoje zdanie ocenia sam ;-)) dobry jest, takiego mądrale na "prezydenta wszystkich Polaków".
2020-07-06 07:15:50
hanbes: tom, pisząc tak o długopisie to masz 100% racji... Na każde pytanie ma swoje zdanie w postaci wyuczonych formułek (czasami płyta się zacina) i fajnie to ktoś podsumował: słucha TYLKO szeregowego posła z Żoliborza...
2020-07-07 10:00:44
leszek1984: Mam tylko jedno pytanie . Wiem że zakupu dokonał Szpital Śląski ale kto na tym urządzeniu będzie zarabiał , trzepał kasę . Szpital Śląski czy DIAGNOSTYKA ?. Mamy tutaj do czynienia z bezprecedensową sytuacją .
2020-07-07 10:00:46
leszek1984: Mam tylko jedno pytanie . Wiem że zakupu dokonał Szpital Śląski ale kto na tym urządzeniu będzie zarabiał , trzepał kasę . Szpital Śląski czy DIAGNOSTYKA ?. Mamy tutaj do czynienia z bezprecedensową sytuacją .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: