Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

AnTosia w zwycięskiej piątce na festiwalu w Berlinie

Antosia Kraszewska – młoda, znana w regionie wokalistka z Cieszyna zajęła 5 miejsce na festiwalu EURO POP CONTEST „Berliner Perle” w Berlinie. W tym muzycznym wydarzeniu uczestniczyły delegacje z 20 państw.

Udział AnTosi w festiwalu to wynik nominacji jaką otrzymała w czasie wygranego w czerwcu 43. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. EURO POP CONTEST odbywał się w dniach od 23 do 27 listopada 2023 r. w Berlinie. W tym muzycznym wydarzeniu uczestniczyły delegacje z 20 państw, między innymi z: Bułgarii, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii, Armenii, Gruzji, Tajlandii, Indonezji, Izraela, Malty i oczywiście Niemiec.

Pierwszy dzień festiwalowych zmagań rozpoczęła oficjalna konferencja w trakcie której wszyscy uczestnicy dokonali losowania numerów startowych na pozostałe dwa dni przesłuchań. Przesłuchania rozpoczęły się w piątek od prezentacji "National Song " a więc piosenki w języku ojczystym, ze specjalnym podkreśleniem kultury i tradycji  poszczególnych krajów. Tego dnia AnTosia zaprezentowała piosenkę z repertuaru Anny Marii Jopek "Ale jestem". Drugi dzień upłynął pod znakiem "World Hits", a więc światowych hitów największych znanych wokalistek i wokalistów. Młoda cieszynianka zaprezentowała tego dnia piosenkę z repertuaru Destiny's Child "Stand Up for Love".

Ostatniego dnia odbyła się uroczysta gala finalistów na której osoby zakwalifikowane śpiewały piosenkę wskazaną przez organizatora, jako że AnTosia znalazła się w tym zacnym gronie, śpiewała piosenkę z drugiego dnia przesłuchań. Ostatecznie zajęła 5. miejsce na podium. Warto zaznaczyć, iż właśnie miejsca od 1-5 są na tym festiwalu nagradzane i zaliczane do grona finalistów.

Udział w tym wydarzeniu to jak podkreśla młoda wokalistka niesamowite i niezapomniane przeżycie, owocujące mnóstwem nowych znajomości na całym świecie, dostarczającym nieopisanych przeżyć, wzruszeń, a także możliwości opanowania nerwów, tremy i pokonywania barier językowych. Poprzez tak wielką liczbę narodowości, jaka zjeżdża do Berlina, festiwal w gronie uczestników nazywany jest małą Eurowizją. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam tam być. Niesamowite wrażenia, niezapomniane chwile, ogrom nowych znajomości  - podkreśla AnTosia.

Przy okazji składamy wielkie dzięki niezastąpionej Pani Justynie Masny za przygotowanie. Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy bardzo Państwu Małgorzacie i Stanisławowi Szwedom oraz Marii Magdalenie i Andrzejowi Manowskim, a także dziękujemy za moc życzliwości ze strony Zespołu Teatralnego Parafii św.  Elżbiety w Cieszynie – dziękuje AnTosia i jej rodzina.

Już 6 grudnia AnTosia wystąpi podczas spotkania z Mikołajem w Dębowcu przy tężni.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: