Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Anioły zamieszkały na Cieszyńskiej Wenecji - wystawa Galerii w Bramie

Od środy (29.11) na Cieszyńskiej Wenecji zamieszkały Anioły. Wszystko za sprawą świątecznej wystawy, zorganizowanej przez Galerię w Bramie. Na wystawie możemy zobaczyć około 600 aniołów, różnej wielkości, w różnych formach, kolorach oraz z różnym przeznaczeniem. Tytuł wystawy to ''Anioły - jakie są?'', z zastrzeżeniem, że każdy odwiedzający znajdzie inną odpowiedź na to pytanie.

- Przez poprzednie dwa lata, w grudniu organizowaliśmy wystawę zatytułowaną „Znajdź swojego Anioła” – powiedziała portalowi ox.pl Iwona Szupina-Brawańska, organizatorka wystawy – w tym roku doszliśmy do wniosku, że skoro tak dużo osób przyszło do nas, aby takiego „swojego anioła” znaleźć, trzeba zadać pytanie, jakie te anioły są. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba je samemu zobaczyć.

Anioły są zatem różne. Nie tylko obiektywnie, ale również subiektywnie. Każdemu spodoba się inny anioł, a opcji do wyboru jest bardzo wiele. Na wystawie znajdują się na przykład anioły ceramiczne, w różnych kolorach. Oprócz tego sporo jest aniołów szklanych, wykonach w dwóch technikach – witraż oraz fusing.  W Galerii w Bramie znajdziemy również anioły szmaciane, wykonane na tkaninach użytkowych, obrazy przedstawiające anioły, figurki z wikliny oraz anioły koronkowe.

W dniu otwarcia wystawy, znajdowały się na niej łącznie 573 anioły. Liczba ta wciąż ulega zmianie, jednak w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania wystawy „dolecieć” może nawet kolejne 100, w związku z czym możemy mówić o całej anielskiej armii, a nawet o „niebieskim zastępie”. Wystawa będzie czynna do 14. Stycznia i z pewnością każdego odwiedzającego wprawi w świąteczny nastrój.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: