Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Anielskie warsztaty - warsztaty świąteczne dla dzieci

W poniedziałek (18.12) w filii GOK w Zamarskach odbyły się świąteczne warsztaty dla dzieci. To ostatnie przedświąteczne spotkanie, w czasie którego dzieci miały szansę doskonale się bawić oraz ćwiczyć swoją kreatywność oraz zdolności manualne. Zajęcia prowadziła Bernadeta Grygierek, która pokazała uczestnikom warsztatów, jak ciekawe rzeczy można stworzyć przy zastosowaniu przedmiotów, które znajdziemy w każdym domu.

- Pierwszym z dzisiejszych zadań, będzie zadanie zdecydowanie najbardziej czasochłonne – tłumaczyła Bernadeta Grygierek – macie przed sobą butelki oraz gruby sznurek i klej. Wystarczy, że posmarujecie butelkę klejem i dokładnie obwiążecie sznurkiem i będziecie mieli korpus pięknego anioła. Głowa może być przygotowana z masy papierowej, która została wcześniej przygotowana, włosy również zostaną wykonane ze sznurka.

Uczestnicy warsztatów ochoczo przystąpili do pracy. Początkowo pojawiały się pewne trudności, które jednak natychmiast były rozwiązywane. Po dokładnym oklejeniu „korpusu” anioła sznurkiem przystąpiono do montażu głowy. W tym celu można zastosować nie tylko kulki, wykonane z masy papierowej. Głowę można przygotować na przykład z plasteliny, czy też dowolnej plastycznej masy, bądź też użyć gotowego produktu, takiego jak piłka ping-pongowa.

Po zamontowaniu głowy można było zabrać się za wykonanie włosów. Tutaj uczestnicy warsztatów mieli zdecydowanie więcej dowolności – sznurek mógł zostać rozwarstwiony, tworząc cienkie pasma (które do głowy zostały przytwierdzone również przy zastosowaniu kleju), lub też pozostać bez zmian – w ten sposób zdecydowanie łatwiej można było zaplatać aniołom warkocze, czy też tworzyć inne ciekawe fryzury.

Kolejnym etapem prac młodych artystów było wykonanie skrzydeł. Tutaj za szablon posłużył nieco grubszy papier, do którego zostały przyklejone pióra. Dzieci korzystały zarówno z tradycyjnych piór białych, jak i wplatały w skrzydła ciekawe i niestandardowe kolory, sprawiając że ich anioły były zdecydowanie bardziej zauważalne. Po zakończeniu tego etapu, prowadząca przytwierdzała skrzydła do korpusu przy zastosowaniu gorącego kleju (dzieci na tym etapie ze względów bezpieczeństwa pozostawiły swoje anioły w rękach specjalistki).

Gdy anioły posiadały już wszystkie niezbędne elementy, można było przystąpić do dekoracji. Tutaj dzieci wykazały się inwencją. Niektóre anioły miały we włosach czerwone wstążki, inne otrzymały szaliki, również wykonane z kolorowych tasiemek. Można było ustroić również sam korpus, przy zastosowaniu na przykład niewielkich kolorowych śnieżynek, czy też innych akcesoriów świątecznych. Po zakończeniu tych czynności anioły spokojnie oczekiwały, aż ich autorzy skończą pozostałe zadania (takie jak dekorowanie pierniczków).

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: