Ani Żyła, ani Stoch nie dogonią już Klimowa

24-letni Rosjanin, Jewgienij Klimow, zajął dziś czwarte miejsce na Aigner-Schanze, co daje mu już pewne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Stefan Hula (6.), a Piotr Żyła zajął 12. miejsce.

Polacy przed dzisiejszym konkursem w Klingenthal wciąż mieli szanse na dogonienie Klimowa. Choć nie były one zbyt wielkie. Dziś Żyła i Stoch spisali się średnio, czym poszli na rękę Rosjaninowi. Zawodnik wiślańskiego klubu zajął 12. pozycję, choć po pierwszej serii plasował się aż czternaście lokat niżej. Stoch zakończył konkurs w trzeciej „10” - 22.

Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Stefan Hula, który był szósty. W czołowej „10” znalazł się także Dawid Kubacki, który ją zamknął.

Po sto punktów sięgnął Daniel Huber. Austriak miał sporą przewagę na Killianem Peierem oraz Karlem Gaigerem. Tuż za podium uplasował się Jewgienij Klimow, który po raz kolejny udowodnił, że trafił z formą na lato. Po dzisiejszym konkursie zapewnił sobie końcowy tryumf w LGP.

Piotr Żyła pozostał na podium w klasyfikacji generalnej i aktualnie zajmuje trzecie miejsce. Spadł z niego Stoch, którego zastąpił Geiger. Do zakończenia tegorocznej edycji pozostały już tylko jedne zawody, które odbędą się w najbliższą środę, w Klingenthal.