Angielski może być słodki

Znajomość języka obcego, w szczególności zaś angielskiego, który staje się językiem uniwersalnym, to we współczesnym świecie konieczność. Każdy o tym wie, ale z nauką obcych języków jest różnie, szczególnie po ukończeniu nauki w szkole. Dlatego tak istotne jest wczesne kształcenie dzieci. Zwłaszcza w przyjaznej atmosferze, przy filiżance herbaty i ciasteczku, na wesoło.

Imprezą, która stara się przełamać stereotyp nudnej nauki jest Dziecięcy Festiwal Artystyczny English Sweets. Festiwal odbył się 10 czerwca 2011 roku w Alternatywnej Szkole Podstawowej, która była również po raz ósmy jego organizatorem. Impreza uzyskała wsparcie finansowe Urzędu Miasta Cieszyna i odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna: - Ideą i celem przeglądu jest promowanie języka angielskiego i zachęcenie dzieci do korzystania z języka obcego jako środka wyrazu artystycznego. Festiwal adresowany jest do uczniów klas IV- VI cieszyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy mają do dyspozycji dowolną formę artystyczną, którą prezentują w języku angielskim - opisuje zasady Paulina Paleczna –Brzuska, koordynator przeglądu.

W tym roku dominował humor, oczywiście, angielski w przeróżnych wierszach, piosenkach i skeczach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów: - To rewelacyjna okazja, aby uczniowie mogli przełamać tzw. barierę językową, która pojawia się w trakcie uczenia się języka obcego. U nas nie ma wygranych ani przegranych. Impreza ma charakter przeglądu, nie konkursu. Wszystkie dzieci zostają wyróżnione i nagrodzone za swoją pracę. W tym roku dzieciaki były świetnie przygotowane- mówi Paulina Paleczna –Brzuska.

Bardzo istotny podczas nauki języka obcego jest kontakt żywy z oryginalnym akcentem, dlatego po prezentacjach artystycznych uczniowie mieli okazję porozmawiać z zaproszonym gościem – Amerykaninem Robertem Massachio, oczywiście, po angielsku: - Dzieci rozwiązywały również test obejmujący zagadnienia kultury anglosaskiej. Uczniowie wykazali się nie lada wiedzą na temat geografii i kultury Stanów Zjednoczonych. Po potyczkach przyszedł czas na angielski poczęstunek – uczestnicy mogli odetchnąć i zintegrować się przy herbacie i ciastkach. Cała impreza przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze. Na English Sweets najważniejsza jest dobra zabawa, nie współzawodnictwo- dodaje organizatorka.

English Sweets jest imprezą cykliczną. Organizatorzy zapraszają znów za rok.

 

Zobacz fotoreprotaż>>>

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją