Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Andres Fannemel wygrywa w Wiśle

Skokami na odległość 131 i 133 metrów (272,2 pkt.) Anders Fannemel zapewnił sobie wygraną w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego, rozegranym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Norweg wyprzedził na podium Stefana Hulę (128,5 i 126,5 m – nota 259,5 pkt.) i Słoweńca Roberta Hrgotę (126,5 i 128,5 m – nota 258,0 pkt.).

- To były dla mnie bardzo udane zawody. Oddałem dziś trzy dobre skoki i mogę cieszyć się ze zwycięstwa. Jestem naprawdę szczęśliwy – powiedział zwycięzca zawodów, który podkreślał, że skocznia w Wiśle „bardzo mu się podoba”. Było to drugie w karierze zwycięstwo Andersa Fannemela w zawodach Pucharu Kontynentalnego, pierwsze odniósł w zeszłym roku w Lillehammer, gdzie na podium był również Robert Hrgota. – Jesteśmy chyba skazani na siebie – żartował na konferencji słoweński skoczek. – Moje skoki w konkursie były zaskakująco dobre, gdyż na treningach nie skakałem za dobrze. Jestem zadowolony ze swojego wyniku – dodał Robert Hrgota.
Ze swojego doskonałego miejsca zadowolony był również Stefan Hula. - Jestem bardzo zadowolony z drugiej lokaty, bo podobnie jak Robertowi na treningach nie szło mi najlepiej. Cieszę się z miejsca na podium i jutro będę walczył dalej – powiedział Stefan Hula. – Latem zawsze skakałem słabiej a w tym roku jest inaczej. Forma dopisuje i będę pracował nad tym, by utrzymać ją do sezonu zimowego, a może nawet poprawić – dodał reprezentant Polski.
Nasi pozostali skoczkowie zaprezentowali się znakomicie, tuż za podium uplasował się Grzegorz Miętus, 6. miejsce zajął Krzysztof Miętus a pierwszą „dziesiątkę” zamknął Maciej Kot. Nas cieszy dobra postawa wiślan - Tomasz Byrt zajął wysokie 11. miejsce a Piotr Żyła został sklasyfikowany na 19. pozycji. Niestety do finałowej serii nie udało się zakwalifikować Aleksandrowi Zniszczołowi i Arturowi Kukule, reprezentującym wiślański klub.
Dziś (03.10.2010) kolejne zawody, na które zapraszamy wszystkich kibiców!

Pełne wyniki zawodów rozegranych 2 października znajdą Państwo TUTAJ.

zobacz fotoreprotaż>>>

źródło: wisla.pl/ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: