Amfiteatr w Zamarskach

08 grudnia 2017r. decyzją Starosty Cieszyńskiego został zatwierdzony projekt oraz udzielono pozwolenia na budowę. W jednej z najstarszych miejscowości na Śląsku Cieszyńskim w Zamarskach powstać ma powstać amfiteatr.

Mamy nadzieję, że uda się pozyskać środki finansowe i już na wiosnę przyszłego roku ruszą prace budowlane – informuje Klaudiusz Zawada.

Amfiteatr ma przybrać postać zadaszonej sceny widowiskowej z zapleczem oraz wewnętrzną instalacją elektryczną wraz z zagospodarowaniem terenu wokół planowanej budowli. Amfiteatr o wymiarach 10 m x 9 m będzie posiadać zadaszoną scenę oraz zaplecze techniczne i magazyn.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w wewnętrzną instalacje elektryczną. Na jego elewacji znajdzie się odciśnięty kwiat cieszynianki. W lutym 2018 roku zostanie rozstrzygnięty konkurs w ramach mikroprojektu „Płynie muzyka z Zamarskiego Kopca na Olziańską Dolinę”, który został złożony w ramach współpracy transgranicznej przez Urząd Gminy w Hażlachu wraz z miastem Karwina z Czech – informuje Sołtys Sołectwa Zamarski Klaudiusz Zawada.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-19 14:17:01
yuzoo: Wygląda jak prlowski przystanek autobusowy
2017-12-19 15:25:46
maruda.pl: Tragedia
2017-12-19 16:49:41
Przepierón: Poczkejcie ino kapke, jak sie dowiymy wiela miliónów tyn rodym z PRL-u przystanek PKS bydzie kosztowoł to na 4 litery posiadómy. Zaprzyjaźnione firmy zacierają ręce. <br />W Zebrzydowicach wiata na karetke co sie bez wiatru łobaliła kosztowała 80 tys zł . Hahaha<br />Podejrzewam ,że gdyby sołectwo miało to finansować to by ten głupi projekt nie powstał, ale zapewne czekają na dotacje tej złej UNI a tą trzeba na byle co wydać.
2017-12-19 18:16:36
skaldek: Szanowni Państwo. Projekt wraz z wszelkimi pozwoleniami powstał z wyodrębnionych środków finansowych Funduszu Sołeckiego sołectwa Zamarski za 10 tyś. zł. Był on wiele razy konsultowany i tak opracowany, by przede wszystkim koszty budowy oraz jego utrzymania były jak najmniejsze, by można było dobrze nagłośnić imprezę oraz by nawiązywał do zaplanowanej w przyszłości modernizacji obiektu OSP. Każdy ma prawo do krytyki ale krytyki obiektywnej bez gdybania na temat kosztów budowy itp. Poczekajmy na efekt końcowy. Pozdrawiam Klaudiusz Zawada<br />PS: Mam nadzieję, że \&quot;przystanek\&quot; uda się wybudować i ułatwi nam to organizowanie imprez, na które wszystkich serdecznie zapraszam. \&quot;Świynto Dziedziny\&quot; odbędzie się 23 czerwca 2018 r.
2017-12-19 18:35:42
igor.7: Błagam Pana, Panie Klaudiuszu. Zmieńcie ten projekt. Przykro mi bardzo, ale ostatnio \&quot;takie coś\&quot; widziałem w Goleszowie na przeciw OZR-u .
2017-12-19 19:22:21
krokusik: @skaldek<br />W ostatnich latach wiele dobrego dzieje się w Zamarskach. Wyprzedzają resztę miejscowości w gminie. Pewnie to w dużej części twoja zasługa Klaudiusz. Ciastka macie pyszne, imprezy huczne, ludzie widać zgrani. Pomysł amfiteatru fajny. Jednak jego projekt przenosi nas do epoki kubizmu. Pogadaj z projektantem, żeby przynajmniej boki przyoblił i daszek z przodu dał bo deszcz zacinać będzie jak na narodowym. Ciekawe czy starosta widział co zatwierdza.<br />I jeszcze jedno: \&quot;... Każdy ma prawo do krytyki ale krytyki obiektywnej bez gdybania na temat kosztów budowy itp. Poczekajmy na efekt końcowy...\&quot; Jakie to polskie i bliskie sercu pieprzenie. Najpierw zrób, a potem narzekaj.
2017-12-19 19:54:27
skaldek: Możecie wierzyć lub nie, prace projektowe trwały bardzo długo, pierwotna koncepcja zakładała coś w tym stylu: <br />https://www.abastran.com/realizacje/zadaszenie-muszli-koncertowej-w-parku-im-t-koscius/ <br />albo<br />http://www.miastomyszkow.pl/galeria-2815-dotyk_jury_rewitalizacja_terenu.html<br />Niestety koszty takich obiektów to powyżej 800 tyś (informacje u źródeł). Nas na to nie stać, bo max możemy wydać 250 tyś zł. I już wiem, że będzie ciężko, bo ceny po przetargu w 2017 rosną ponad 25 % od kosztorysów. Bryła może wzbudzać mieszane uczucia ale najważniejsze, by obiekt był funkcjonalny, spełniał wszystkie przepisy bezpieczeństwa, dawał dobrą akustykę, wykonanie jego nie było trudne i drogie i nie generował w przyszłości kolejnych kosztów. Mieliśmy więc trudne zadanie, by to wszystko ubrać w jedną całość. Biorę odpowiedzialność za taką a nie inną decyzję. Cieszę się, że scena w ogóle powstanie i wierzę, że mieszkańcy będą zadowoleni.<br />@krokusik Ja nie pieprzę proszę Pana. A typowo polskie to jest faktycznie narzekanie, krytykowanie i wytykanie nie robiąc samemu nic. Pozdrawiam serdecznie Klaudiusz Zawada
2017-12-19 20:55:20
krokusik: Panie Klaudiuszu jeśli uraziłem/obraziłem to przepraszam. Jednak zostanę przy zdaniu, że lepiej narzekać przed inwestycją niż po. A po drugie to jeśli mnie na coś nie stać to nie robię na siłę dziadostwa. \&quot;...Biorę odpowiedzialność za taką a nie inną decyzję...\&quot; Jak to rozumieć? Jeśli się nie spodoba ludziom to pan ze swojej kieszeni sfinansuje tą inwestycję, czy tylko przeprosi? Pytam, bo jeszcze żaden radny czy sołtys nie odważył się na tak odważne oświadczenie.<br />Wracając do tematu. Może jednak drobne przeróbki kosmetyczne? Pozdrawiam i dobranoc.
2017-12-19 21:19:16
skaldek: Odpowiedzialność za swoje decyzje, każdy ponosi przy kolejnych wyborach. Czy to burmistrz, wójt, radny czy sołtys będzie oceniony przez mieszkańców. Jeśli większość stwierdzi, że scena w Zamarskach to \&quot;dziadostwo\&quot; (jak to Pan nazwał) to mnie już nie wybiorą ani na sołtysa ani na radnego. Do tej pory staram się podchodzić odpowiedzialnie do powierzonych mi funkcji i robię wszystko, by nie zawieść mieszkańców. Nie jest łatwo coś zrobić gdy nie ma wielu funduszy ale w Zamarskach dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców wiele się dzieje. Pamiętam jak podjąłem decyzję o budowie Parku. Wielu mówiło, że porywam się z motyką na księżyc. Jednak dzięki zaangażowaniu i wytrwałości społecznicy dokonali tego co zdawało się niemożliwe i za to im bardzo dziękuję. Pozdrawiam Klaudiusz Zawada
2017-12-19 21:36:13
Alli.Alli: Faktycznie, może ten zamarski amfiteatr nie jest wybitnym dziełem architektonicznym, może przypomina przystanek autobusowy, a może jeszcze coś innego, dla mnie nie jest to jednak najważniejsze, co on przypomina albo czego nie przypomina, ponieważ jego głównym zadaniem ma być służenie małej lokalnej społeczności . Zamarski to malutka wieś, ma ograniczone fundusze. Nie stać mieszkańców na \&quot;wypasione\&quot; projekty architektoniczne jak np. Sydney Opera Hause w Australii. Najważniejsze, że ten obiekt w ogóle powstanie, że będzie można w parku urządzać lokalne imprezy kulturalne. Na koniec - Drogi Skaldku - może kolejna impreza w Zamarskach, tym razem pt. \&quot;Przystanek Zamarski\&quot;? Pomysł autorski youzoo! Gratuluję!
2017-12-19 22:55:43
Przepierón: Panie \&quot;Skaldek\&quot; chociaż jestem wielkim pesymistą , nie chcę być złośliwy i nikogo nie urazić, ale napisał Pan o kosztach projektu (10 tys zł) a nie o kosztach wykonania (inwestycji) tego \&quot;przystanku\&quot; tzw. kosztorys. Chyba macie coś takiego, nie chce Pan powiedzieć że idziecie w ciemno i koszorys na pare milionów będzie niespodzianką i będziecie walić durnia że nikt się tego nie spodziewał , ale trzeja zapłacić. <br />Myśleliście nad kosztami utrzymania? Tam będzie miejsce spotkań miejscowych meneli, aaaaa chyba że sołectwo Zamarski powoła do życia Straż Miejską i uruchomi monitoring amfiteatru. Nie dyskutujmy o kosztach bo to nie będą koszty utrzymania amfiteatru lecz ......?<br />Z innej beczki, czy sołectwo Zamarski potrzebuje amfiteatr jak nawet UM i rynku nie ma? <br /><br />Za chwile Gumna, Hażlach, Kostkowice powiedzą, ło jezusicku Zamarski nos wyprzedzajóm i my muszymy zrobić ło pore m2 wjynkszy amfiteatr, dyć wiycie jak to je na wsi. :):):)<br /><br />O przydatności tężni solankowej w Dębowcu nie chcym sie wypowiadać bo po oddaniu do użytku cieszyła się popularnością jak pies kupiony dzieckóm pod choinke a po poru miesiącach pies wylądował w schronisku, a tężnia stoi pusta. Psa bardziej zabolało niż tężnie. <br /><br />PS <br />Postowcie se lepszy w czynie społecznym jakóm drewutnie, jak pujdzie z dymem to nie bydzie tak boleć.<br /><br />Pozdrawiam<br />
2017-12-20 08:01:56
skaldek: Panie Przepierón. Dobrze, że się Pan przyznał, że jest wielkim pesymistą stąd nie będę odpowiadał na Pana zaczepki i nieprawdziwe informacje. Pozdrawiam. Klaudiusz Zawada
2017-12-20 08:42:19
Przepierón: Panie Skaldek, jeśli w tym kraju jest ktoś optymistą to musi być ślepy albo upośledzony. Jeżeli nie potrafi Pan dyskutować z pesymistą i przekonać go co do słuszności decyzji budowy w Zamarskach amfiteatru i udowodnić ,że nie jest to chybiona inwestycja a koszty budowy będą adekwatne do tego przedsięwzięcia i nie będzie to legalna \&quot;kradzież\&quot; kasy podatników oraz dotacji unijnych tzn. że jest Pan zbyt cienki albo coś Pan ukrywa. <br />PS<br />W tym regionie zdarzają się cuda, kosztorys remontu mostu opiewał na 4,6 mln zł , po rozpoczęciu robót wykonawca stwierdza że musi coś więcej naprawić niż zakładano i remont będzie o 2 mln droższy, rok później ta sama śpiewka przy remoncie drugiego mostu , miasto nie wnosi sprzeciwu. <br />Obecnie bardzo ciekawą formą legalnego wykradania pieniędzy podatników stał się budżet obywatelski gdzie postawienie jednej ławki w parku + wykostkowanie 2 m2 powierzchni kosztuje 40 tys. zł, postawienie tablicy informacyjnej 40 tys zł itd.<br />Pozdrawiam
2017-12-20 09:00:58
maruda.pl: Jak \&quot;to\&quot; przejdzie tzn. że PKS też reaktywują?
2017-12-21 18:19:27
skuter66: Panie Skaldek z przepieronem się nie dyskutuje, skoda czasu. Małolat jak dorośnie to może zrozumie jak się ośmieszał.
2017-12-21 20:41:41
Przepierón: Z tobą skuter66 stary moherze też sie nie dyskutuje :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją