Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Amfiteatr - i nie tylko

Blisko 13 milionów złotych zamierza wydać w tym roku Wisła na inwestycje. To prawie 1/3 całości budżetu uchwalonego na 2008 rok. Pieniądze pójdą na poprawę stanu technicznego dróg, modernizacje obiektów w sferze kultury, szkolnictwa, sportu i turystyki, a także na zadania proekologiczne.

Największa kwota, bo okrągłe 5 mln zł, zarezerwowana została na wykonanie zadaszenia amfiteatru wraz z modernizacją zaplecza i otoczenia. 1mln zł będzie przeznaczony na uruchomienia Muzeum Humoru, które powstanie w dawnej Hali Parkowej obok amfiteatru. 3 mln zł przewidziano na budowe sali sportowej przy podstawówce i gimnazjum w Centrum. Planowe jest też dokończenie boiska wielofunkcyjnego w Centrum (300 tys.zł). Modernizacja dróg gminnych pochłonie ponad 1mln zł, zadania z zakresu gospodarki ściekami - 160 tys. zł. Wisła włączy sie także w realizajcje kompleksowego systemu informacji przestrzennej na terenie powiatu cieszyńskiego i uruchomi kilka publicznych punktów dostępu do Internetu. Zakupiona zostanie i zamontowana jeszcze jedna kamera na placu Hoffa, wraz z systemem telewizji dozorowej.

Oprócz wydatków majątkowych przewidziano również zakup środków trwałych za łączna kwotę 713 tys.zł. Ponad połowę, bo 420 tys.zł, wydanych zostanie na wykupy nieruchomości, 120 tys.zł na zakup wozu bojowego dla OSP w Carnem, blisko 60 tys.zł na zakup pieców centralnego ogrzewania dla budynków komunalnych przy ulicy Morcinka i Gimnazjalnej.

(mark)

źródło: Głos Ziemi Cieszyńskiej
dodał: OK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: