''Allianz Gol 2005'' - Turniej w Chybiu

Wczoraj w Chybiu odbyły się eliminacje okręgowe do Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci "Allianz Gol 2005".
Turniej "Alianz Gol 200" to impreza organizowana przez firmę Main Events, a finansowana przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz S.A., przeznaczona dla drużyn ze Szkół Podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych z terenu Śląska, których zawodnicy urodzili się po 1 stycznia 1995 r. Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy: cykl 12 turniejów okręgowych (podział oparty na systemie podokręgów) oraz finał wojewódzki, w którym zmierzą się zwycięzcy poszczególnych Finałów Okręgowych. Finał zostanie rozegrany w dniach 10-11 grudnia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chorzowie.

Awans do turnieju finałowego wywalczył sobie zespół Szkoły Podstawowej w Chybiu. Gospodarze w decydującym pojedynku pokonali Szkołę Podstawową w Pogwizdowie 1:0.
Na trzecim miejscu uplasowały się "Smoki" Kończyce Małe, po zwycięstwie 1:0 nad Szkołą Podstawową w Górkach Wielkich.
źródło: SRiWR "OLZA"