Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aleksandra Trybuś-mniejszości, Czesław Gluza-zdrowie

Podczas czwartkowego (17.11.2011r.) posiedzenia Sejmu, posłowie zadeklarowali chęć pracy w poszczególnych komisjach. Reprezentanci powiatu cieszyńskiego-posłanka Aleksandra Trybuś i poseł Czesław Gluza, zajmą się problemami mniejszości narodowych i etnicznych oraz zdrowia.

Posłanka Aleksandra Trybuś jest od czwartku(17.11.2011r.) członkinią Komisji Sejmowej ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W sumie należy do niej 18 posłów. Wśród popularnych nazwisk, które również deklarują chęć pracy w tej komisji są - Marek Plura (PO), Joachim Brudziński (PIS). Do zakresu działania tej komisji należą sprawy związane z utrzymaniem dziedzictwa kulturowego mniejszości narodowych, etnicznych i językowych oraz ochrony ich praw, a także realizacją zasady równego traktowania osób bez względu na ich pochodzenie etniczne i rasowe oraz narodowość.


Czesław Gluza również wie już w jakiej komisji będzie pracował. Znalazł się wśród 40 posłów przynależnych do Sejmowej Komisji Zdrowia. Do zakresu działania Komisji należą sprawy ochrony zdrowia. Wśród znanych posłów zasiadających w tej Komisji  są:   Jolanta Szczypińska PiS , Bolesław Piecha również z PiS-u, były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.


Posłowie z powiatu cieszyńskiego organizują również swoje biura. Aleksandra Trybuś już ma swoje Biuro Poselskie przy ul. Głębokiej 25 m.105 w Cieszynie.

Czesław Gluza informuje na swoim facebooku: – Mogę już zdradzić. Wszystko wskazuje, że moje biuro poselskie w Cieszynie będzie na piątym pietrze wieżowca zwanego Kaflokiem przy ul. Bobreckiej (budynek przy Starostwie). Biuro prawdopodobnie zostanie otwarte z końcem przyszłego tygodnia. Trwają jeszcze sprawy urzędowe.

Wiemy również w której komisji senackiej pracować będzie senator Tadeusz Kopeć. Senator powiatu cieszyńskiego i żywieckiego wykaże się w Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Ustawodawczej.


KOD

ZOBACZ TEŻ: "Pod ścianą widać cały Sejm"

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: