Aleksander Zniszczoł zwycięzcą ostatniego konkursu!

Miłe wieści dopłynęły do nas z Klingenthal, gdzie zakończono tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego. W niedzielnym konkursie najlepszy okazał się zawodnik wiślańskiego klubu, Aleksander Zniszczoł.

24-latek dobrze przystąpił do dzisiejszych zawodów, gdyż po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Wyżej od niego plasował się jedynie Ulrich Wohlgenannt. Wysoko plasował się także Przemysław Kantyka, który był szósty. Do czołowej „30” weszli jeszcze Paweł Wąsek (24., WSS Wisła) oraz Andrzej Stękała (26.).

W serii finałowej Zniszczoł poprawił się o dwa metry, co pozwoliło mu pokonać austriackiego skoczka, który wygrał pierwszą serię. Wohlgennant uplasował się zaraz za Polakiem, ze stratą niecałych dwóch punktów. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy, Andreas Wank. Kantyka również zanotował awans o jedną lokatę i zakończył zmagania na piątym miejscu. W czołowej „20” uplasowali się pozostali dwa Polacy, którym powiodło się awansować do drugiej serii – Wąsek (18.) i Stękała (20.).

Tegoroczny Letni Puchar Kontynentalny dobiegł końca. Zwycięstwo, już wcześniej, zapewnił sobie austriacki skoczek, Philipp Aschenwald. Tuż za podium ulokował się Zniszczoł, który stracił 38 pkt. do trzeciego Killiana Peiera ze Szwajcarii. W czołowej „10” zmieścił się także Kantyka, który zakończył cykl na 8. pozycji.