Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aktywny w szkole i życiu

Uczennice i nauczycielki gimnazjum nr 1 w Skoczowie, odebrały podczas ostatniej sesji skoczowskiej rady miejskiej list gratulacyjny od władz miasta. Przez cztery minione lata w szkole trwał projekt ''Aktywny w szkole, aktywny w życiu''. Był on realizowany przez szkoły z województwa śląskiego i Uniwersytet Śląski.
W projekcie wzięło udział sześćdziesięciu uczniów z klas 1-3. Podzielony był on na trzy sekcje – matematyczną, przedsiębiorczości oraz informatyczną. W ramach projektu pomagano także w edukacji słabszym uczniom. Wszystkie zajęcia, w których brała udział młodzież, były zajęciami dodatkowymi. - wyjaśnia Agata Śliwka szkolny koordynator projektu.
 
Zajęcia odbywały się w szkole, ale raz w semestrze obywały się również w Katowicach. Były to ponadregionalne warsztaty naukowe. Tam młodzież brała udział w wykładach pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Tematyka zajęć na uniwersytecie obejmowała nauki ścisłe, matematykę fizykę, była również biologia i zajęcia z przedsiębiorczości – dodaje Śliwka.
 
Za każdym razem był również ogłaszany konkurs, w którym młodzież przedstawiała swoje prace. W jednym z nich, którego temat brzmiał „Przyrodnicze i techniczne atrakcje regionu” uczniowie ze skoczowskiego gimnazjum zdobyli pierwsze miejsce. Przygotowany przez album o Skoczowie otrzymał pierwszą nagrodę, okazał się najlepszy spośród 80. nadesłanych prac.
 
 
 
 
Zajęcia bardzo ciekawe – podkreślają uczennice. Jak dodają, można było się dowiedzieć wiele o zawodach, o tym jak je wybierać na przyszłość. Uczniowie cenili sobie projekt też za wiele wycieczek, w których wzięli udział.
 
 
 
 
Mówiły Marcela Janecka, Karina Kałuża, Pamela Sztwiertnia. W projekcie wzięły udział szkoły z czterech województw - śląskiego, opolskiego, łódzkiego oraz małopolskiego.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: