Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aktywność i muzyka na UTW

W poniedziałek (21.01.2019) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyły się warsztaty, prowadzone przez dr Ewę Bogdanowicz, dotyczące terapii muzyką.

To kolejne w tym roku akademickim warsztaty zorganizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy współpracy z Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji (ul. Z. Kossak-Szatkowskiej 6 w Cieszynie). Wcześniej odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa seniorów, obsługi smartfonów, czy też świąteczne warsztaty dekoracyjne. Kolejne spotkania będą dotyczyć m.in. zachowania pamięci w dobrej formie (18 lutego) czy też diety odmładzającej (18 marca).

Tym razem zaproszonym gościem była dr Ewa Bogdanowicz – specjalistka z zakresu muzyki i rytmiki. Opowiadała o terapii muzyką, jednak w trakcie warsztatów skupiła się przede wszystkim na wskazywaniu, jak ważny w życiu seniorów jest ruch – regularna aktywność fizyczna praktykowana przez seniorów sprzyja przedłużeniu aktywnego i niezależnego życia, zarówno pod względem fizjologicznym, jak i psychologicznym – wyjaśniała Bogdanowicz.

Jak dowiedzieli się seniorzy, badania wykazały, że tylko połowa osób w Europie powyżej 65 roku życia uprawia regularną aktywność fizyczną na poziomie minimum 3,5 godziny tygodniowo (czyli dawka aktywności dziennej to 30 minut ruchu), a główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak zainteresowania aktywnością fizyczną.

Prowadząca podkreślała, jak ważny w życiu człowieka jest ruch. Muzyka może być doskonałym pretekstem do prowadzenia aktywnego trybu życia. Taniec, czy też zajęcia rytmiki doskonale sprawdzają się nie tylko wśród młodzieży, ale również są w stanie zaktywizować nieco starsze grupy wiekowe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-22 20:48:03
wyśmienity cwaniaczek: ponoć każdy z obecnych dostał 15 zł oraz ciepłą herbatę aby tylko przyjść i posiedzieć aby Pani dochtór przykro nie było ...........:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: