Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aktywna Komisja Ochrony Przyrody

Podczas ostatniego zebrania Komisji Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie, jakie 12 marca zorganizowano w siedzibie Oddziału, omówiono to, co udało się już w tym roku osiągnąć, ale przede wszystkim najbliższe plany. A jest ich niemało. Warto bowiem podkreślić, że KOP organizuje ogromną ilość akcji wychodząc ze swymi inicjatywami poza własne grono. Swe propozycje kieruje w większości do dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym roku udało się już zrealizować dwa konkursy wiedzy przyrodniczej w szkołach, w tym jeden międzyszkolny dla wszystkich ustrońskich szkół, o czym pisaliśmy (Mali ustrońscy przyrodnicy), drugi zaś w Alternatywnej Szkole Podstawowej w Cieszynie.

Podczas zebrania omówiono także najbliższe plany dotyczące sprzątań i konkursów plastycznych oraz wycieczek szkolnych po obiektach przyrodniczych. 27 marca młodzież wraz z działaczami KOP sprzątać będzie cieszyńskie rezerwaty. Zaplanowano już, we współpracy z samorządami, sprzątania w kolejnych gminach, a mianowicie w Skoczowie, Brennej, Ustroniu i Kończycach.

W przygotowaniu są już także konkursy plastyczno-przyrodnicze dla uczniów szkół podstawowych w Cieszynie, Goleszowie i Dębowcu. Prezes KOP PTTK Jan Machała zdał także relację zebranym z nawiązanej współpracy z również działającym przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Klubem Fotograficznym „Start” w zakresie konkursu fotograficznego, którego tegoroczną tematyką będzie właśnie przyroda (pisaliśmy: Klub fotograficzny START).

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: