Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aktywna Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wspiera ochronę i promocję zdrowia na Śląsku Cieszyńskim od ponad 30 lat. Szczególny nacisk kładzie na doposażanie Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Fundacja działa jednak znacznie szerzej. Stawiając na profilaktykę organizuje i współorganizuje różnego rodzaju akcje.

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego kontynuuje spotkania ze zdrowiem. W ostatnim czasie z bezpłatnych badań współorganizowanych przez Fundację można było skorzystać w siedzibie Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Blisko Ciebie w Cieszynie oraz w Ośrodku Kultury w Łączce. Drzwi do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Łączce nie zamykały się. Przyszło wielu chętnych, aby skorzystać z bezpłatnych badań przygotowanych przez Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego - przyznają organizatorzy akcji. W ofercie znalazły się takie badania jak: saturacji krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu cukru, trójglicerydów, słuchu. Badania wykonały: Aldona Pniok z cieszyńskiego oddziału geriatrii, Bernadeta Szeliga z pediatrii oraz Angelika Zawilińska-Pogorzelec z Geers Cieszyn. Można było również skorzystać z porad badania piersi u Leokadii Gawlas-Kaczmarczyk i porad dietetycznych Martyny Wachtarczyk (obie panie ze Szpitala Śląskiego). Nad całością czuwała Helena Harok. 

Fundacja pomaga wyłącznie publicznym placówkom służby zdrowia regionu, w szczególności Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie. Jest to możliwe dzięki wsparciu sponsorów. Z indywidualnych darowizn udaje się zakupić potrzebny sprzęt. Jak czytamy na stronie Fundacji podczas październikowego spotkania Zarządu Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego otrzymane środki z tytułu 1% zostały podzielone pomiędzy kilku beneficjentów. Na zakup sprzętu i aparatury medycznej (w tym dla psychiatrii dziecięcej) Szpital Śląski w Cieszynie otrzymał 78 11,00 zł. Do Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło 20 000,00 zł. Na rehabilitację Mariusza Szajtera - ratownik medyczny wpłynęło 23 511,00 zł (wpłaty dedykowane). Klaudia otrzymała 1 237,90 zł, Jaś - 354,70 zł.  

Z pozyskanych środków udało się zakupić m.in.: Wycinak liniowy  - blok OP. Chirurgii Ortopedycznej; Okulary Frenzja -Oddz. Otolaryngologiczny; Igłotrzymacz, nożyczki - Blok Operacyjny; Aplikator-laseroterapia -Pracownia Rehabilitacji; Aparat do hemodializy; sprzęt do artroskopii stawu kolanowego Oddz.Chirurgii Urazowo Ortopedycznej /przekazał dr Cezary Linart Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska; Aplikator skanujący do laseroterapii - Pracownia Rehabilitacji;  

Wszystkim empatycznym Darczyńcom z całego serca dziękujemy - dziękuje Zarząd Fundacji.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: