Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aktualizują numery w Wiśle

Wiślańscy urzędnicy aktualizują ewidencję miejscowości, ulic i adresów. Przypominają o obowiązkowych tabliczkach z numerami budynku.

Jak tłumaczą wiślańscy urzędnicy, Gmina Wisła prowadzi i aktualizuje Ewidencję miejscowości, ulic i adresów. Na bieżąco ustalane są numery porządkowe dla budynków mieszkalnych oraz innych budynków przeznaczonych do stałego lub czasowego przebywania ludzi. Numery porządkowe mogą zostać ustalone na wniosek albo z urzędu dla budynków wybudowanych, w trakcie budowy lub prognozowanych.

Urzędnicy proszą o wieszanie tabliczek: - Prosimy o umieszczanie tabliczek z numerami porządkowymi w widocznym miejscu na nieruchomości, weryfikację poprawności lokalizacji punktów adresowych na mapie, a w przypadku realizacji nowej zabudowy o składanie wniosków o ustalenie numeru porządkowego dla budynku.

Czemu tabliczki z numerami są takie ważne?

- Dane adresowe mają znaczący wpływ na wiele aspektów naszego życia. Mimo, że nie zastanawiamy się nad tym, to bez dostępu do takich informacji mielibyśmy olbrzymie problemy z codziennym funkcjonowaniem. Służby ratownicze miałyby trudności ze zlokalizowaniem miejsca wypadku, kurier nie dotarłby do nas z paczką, a w nawigacji musielibyśmy podać współrzędne aby odszukać punkt na mapie. Nie wspominając już o tym, że mielibyśmy problem z wytłumaczeniem, gdzie mieszkamy… - tłumaczą wiślańscy urzędnicy.

Nie mam jeszcze tabliczki adresowej. Ile czasu mam na jej zawieszenie?

Zgodnie z art. 47b ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne właściciele i zarządcy nieruchomości zabudowanych mają obowiązek umieszczania w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.

Co powinno znajdować się na tabliczce?

Na tabliczce oprócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

 

Aktualny stan bazy adresowej Gminy Wisła można zobaczyć pod adresem https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=7062003. W celu podniesienia jakości danych zapraszamy do weryfikacji poprawności adresów na Państwa nieruchomościach. W przypadku zauważenia rozbieżności ze stanem faktycznym prosimy o pisemną informację o potrzebie dokonania korekty lub bezpośredni kontakt z Referatem Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: