Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Akcja Kocykarze w Cieszynie

Po premierze wirtualnej mapy Cieszyna Świetlica "Krytyki Politycznej" Na Granicy działa dalej. Akcja „Kocykarze” i „Otwórz książkę” to tylko jedne z wielu propozycji na wakacje.

- Nasza codzienna aktywność jest reakcją na to, co dzieje się w mieście. Odnosimy się między innymi do stanu dworca kolejowego (praca pt. "Pomaluj Kolej Pomaluj"), badamy problem placów zabaw i miejsc dla dzieci ("Bawmy się!" i "Pomaluj mi świat" ). W czasie wakacji zajmiemy się kolejnymi tematami – informuje Świetlica "Krytyki Politycznej" Na Granicy.

A będzie się działo... Akcja „Kocykarze” ucieszy z pewnością wielu miłośników gier, ale nie tylko....

-Otwieramy Wzgórze Zamkowe dla mieszkańców i organizujemy punkt - wypożyczalnię kocy, gier i zabaw. Ożywiamy miejsce poprzez "wprowadzenie się"  na pas zieleni przed wieżą Piastowską. Dzieci przygotowały zdjęcia i ulotki, które mają zachęcić do spotykania się na wzgórzu. Pokażmy, że mieszkańcy lubią innych mieszkańców i otwarte przestrzenie. Przyjazne dzieciom miejsca to nie tylko place zabaw! - informują organizatorzy.

15 lipca o godzinie 17.00 ruszy akcja „Otwórz książkę”, czyli letnia czytelnia dla dzieci i dorosłych  przed Świetlicą Krytyki Politycznej Na Granicy. Otwarcie połączone zostanie z koncertem.

- Poza działaniem w przestrzeni miasta dzieci poznają także jego strukturę. Spotykamy się z osobami z instytucji miejskich, stowarzyszeń oraz przedstawicielami różnych zawodów czy pasjonatami, dzięki którym miasto żyje – podkreśla Świetlica "Krytyki Politycznej".
 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: