Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Adam Tomiczek w Rajdzie Dakar

Już 2 stycznia startuje Rajd Dakar 2017. Rywalizacja rozpocznie się w Asuncion a zakończy 12 dni później w Buenos Aires. Najdłuższy etap będzie liczyć prawie 1000 kilometrów. W sumie do przejechania będzie ponad 8800 kilometrów. W tym najtrudniejszy rajdzie świata nie zabraknie cieszyńskiego akcentu. Wśród startujących będzie Adam Tomiczek z Cieszyna

 - To będzie wyjątkowy sezon rajdowy. W styczniu na starcie Dakaru zobaczymy trzech naszych reprezentantów. Oprócz Kuby Przygońskiego, pilotowanego przez Toma Colsoula, barwy ORLEN Team reprezentować będzie dwóch motocyklistów: Kuba Piątek i Adam Tomiczek. To nasi utalentowani zawodnicy, którzy pod okiem Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora zdobywali rajdowe szlify – powiedział Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

W listopadzie Adam Tomiczek zajął bardzo dobre  miejsce w silnie obsadzonym, pustynnym rajdzie Maroka.  - Teraz czeka mnie pierwszy Dakar, gdzie będę mierzył się z najlepszymi zawodnikami na świecie. To dla mnie duże wyróżnienie i dodatkowa motywacja do pracy. Cieszę się, że PKN ORLEN daje mi szanse w tak prestiżowym rajdzie.  –  komentuje  Adam Tomiczek motocyklista ORLEN Team, wicemistrz Europy w enduro.

Nowa strategia sponsoringowa Orlenu  ukierunkowana jest na długofalowy rozwój rodzimego motosportu i wspieranie najzdolniejszych, młodych zawodników.

(red/mat.pras.)

Wideo: Dakar 2017 coraz bliżej! Motocykliści Kuba Piątek i debiutujący w imprezie Adam Tomiczek opowiedzieli ekipie TVP o swoich nastrojach przed rajdem, a także o zmianach, dzięki którym najtrudniejszy rajd świata będzie dla nich jeszcze bardziej ekstremalny.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: