Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Adam Małysz wygrał w Zakopanem

Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) wygrał sobotni konkurs letniej Grand Prix w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi im. St. Marusarza w Zakopanem.
W pierwszej serii skoków, w której warunki atmosferyczne były mniej więcej równe dla wszystkich zawodników, Małysz skoczył na odległość 134 metrów, o trzy dalej od drugiego Czecha Jakuba Jandy. W drugiej serii warunki były już bardziej zróżnicowane, na czym skorzystali zawodnicy zajmujący po pierwszej kolejce miejsca 15-20, a najbardziej Norweg Bojern Einar Romoeren, który dzięki skokowi na odległość 130 metrów, wywindował się z piętnastego na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji konkursu. Adam nie trafił na dobre warunki, ale skoczył 124 metry i to wystarczyło na końcowe zwycięstwo. Pozostali skoczkowie z Wisły startujący we wczorajszych zawodach spisali się znacznie gorzej.
Wojciech Tajner (KS Wisła Ustronianka) zajął trzydziestą ósmą lokatę, a Tomisław Tajner (AZS AWF Katowice) w ogóle nie przebrnął kwalifikacji (skok na odległość 103,0 m dał mu notę 79,9 pkt. i pięćdziesiąte czwarte miejsce). W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix po trzech konkursach z kompletem 300 punktów przewodzi oczywiście Adam Małysz, który aż o 130 "oczek" wyprzedza Austriaka Martina Hoellwartha i o 158 kolejnego reprezentanta tego alpejskiego kraju, Thomasa Morgensterna.  
źródło: www.olza.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: