Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Adam Małysz włączył sięw akcję ''500 budek dla ptaków na 500 lecie Reformacji''

Adam Małysz włącza się do projektu Parafii Ewangelickiej w Szczyrku "500 budek dla ptaków na 500 lecie Reformacji". Dwie budki dla ptaków zawisną w ogrodzie skoczka w Wiśle.

Dzisiaj (30.03.11) rano, Adam Małysz  przyjechał do Szczyrku i odebrał w Parafii Ewangelickiej dwie budki dla ptaszków, włączajac się tym samym w projekt "500 budek dla ptaszków na 500 lecie reformacji" (1517-2017). Akcja jest częścią projektu, którym ewangelicy zamierzają uczcić 500-lecie Reformacji. Wcześniej Małysz poparł również projekt "5000 drzew na 500-lecie reformacji". W ubiegłym roku wraz ze swoim trenerem Hannu Lepisto Małysz  przed treningiem na skoczni Skalite w Szczyrku do Parafii Ewangelickiej do Szczyrku posadził w Ogrodzie Reformacji w Szczyrku dwie brzózki: - Brzózka jest jednym z symboli Finlandii i dlatego Hannu Lepisto posadził to drzewko, a Adam Małysz bardzo lubi brzózki - wyjaśnia Ksiądz Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku: - Ma piękne dwie brzozy na swojej działce w Wiśle. Brzózki się przyjęły i teraz na wiosnę zaczynają puszczać pąki są jednymi z prawie 3000 drzew, które zostały zasadzone w Ogrodzie Reformacji. Dbaliśmy przez całą zimę o te cenne dla nas dwa drzewka.

Ksiądz Byrt cieszy się ze wsparcia Małysza: - Adam Małysz  jest wielkim miłośnikiem ewangelii i  przyrody i ma wielkie serce do każdego projektu związanego z  ewangelią i ochroną przyrody. Jesteśmy dumni i wdzięczni za takiego naszego parafianina - dodaje proboszcz.

Do 500-lecia Reformacji jeszcze 6 lat, jednak Ksiądz Byrt jest pewny, że projekty uda się zorganizować wcześniej: -  Z pewnością przekroczymy zaplanowane ilości zarówno zasadzonych drzewek jak i budek dla ptaszków. Wszystko ,aby nasze Beskidy były piękne i aby nasi turyści, którzy przebywają w Szczyrku, mogli spacerować po pięknych Beskidzkich szlakach i  mogli słuchać ptasiego koncertu w tych naszych lasach.

Na temat posadzonych drzewek pisaliśmy także: Małysz posadził drzewko na Dzień Matki

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: