Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Adam Małysz w roli kibica

Piątek i sobota to zawody w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza. W pierwszy dniu skoczkowie rywalizować będą drużynowo, w drugim indywidualnie. W czwartek natomiast okazja by skoczków zobaczyć z bliska. I o bez kombinezonów i kasków na głowach. W wiślańskim amfiteatrze odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych. Będzie też tam Adam Małysz.
Zapowiada się wiele emocji na skoczni w Malince. Najlepsi zawodnicy z trzynastu krajów pojawią się w Wiśle. Letnia edycja Grand Prix w skokach już za dwa dni. Jednak już jutro, w czwartek, zawodnicy wezmą udział w treningach i kwalifikacjach, po których odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych. Ceremonia odbędzie się w wiślańskim amfiteatrze. Numery ma otrzymać czołowa dziesiątka skoczków zimowego Pucharu Świata. Impreza połączona będzie z koncertem i występami grup folklorystycznych i rozpocznie się o 18.30.
 
Przed publicznością wystąpi zespół „Owce” - znany wcześniej jako „Psio crew” - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak z wydziału promocji Wisły. W trakcie koncertu odbędzie się ceremonia rozdania numerów startowych.
 
 
 
 
Poza Thomasem Morgensternem, w Polsce nie zabraknie najlepszych zawodników na świecie na czele ze zwycięzcą Pucharu Świata w ubiegłym sezonie – Andersem Bardalem. Przyjazd do naszego kraju zapowiedzieli nawet rzadko oglądani latem w Europie Japończycy.
 
Jak informuje Polski Związek Narciarski, zaproszenie do udziału w imprezie FIS Grand Prix 2012 w skokach narciarskich w Wiśle Malince w charakterze gościa przyjął najwybitniejszy polski skoczek i rodowity wiślanin Adam Małysz. Małysz pojawi się na zawodach krajowych w skokach narciarskich po raz pierwszy od zakończenia w marcu 2011 roku długiej, obfitującej w sukcesy kariery sportowej. Adam, chciałoby się rzec niestety - pojawi się tym razem na skoczni jako gość i kibic. Patron skoczni w Wiśle Malince pojawi się nie tylko na zawodach, ale również podczas ceremonii wręczenia numerów w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.
 
W piątek skoczków czeka wieczorny konkurs drużynowy, natomiast w sobotę zmierzą się w zawodach indywidualnych. Bilety cały czas można kupować w sklepie Wiśleczek w centrum miasta oraz na stronie www.kupbilet.pl Letniemu Grand Prix w skokach narciarskich patronuje Portal OX.pl
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: