Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Adam Małysz kopnął piłkę

Adam Małysz kopnął piłkę do ks. Jana Byrta. To kolejna osoba, która ufundowała piłki na nabożeństwo, które odbędzie się 10 czerwca.

 

Już kilkakrotnie pisaliśmy o wielkiej akcji księdza Jana Byrta z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. Zbiera on piłki nożne specjalnie na niezwykłe ekumeniczne nabożeństwo, które odbędzie się 10 czerwca. 

Piłki podarowali już Małgorzata Handzlik - eurodeputowana, Marek Migalski- eurodeputowany, Czesław Gluza – poseł na Sejm RP, Zbigniew Łukaszczyk  – Wojewoda Śląski, Adam Matusiewicz  – Marszałek Sejmiku Śląskiego, Jan Poloczek-Burmistrz Wisły, Danuta Rabin – Wójt Gminy Istebna, Iwona Szarek – wójt Brennej, Ireneusz Szarzec – Burmistrz Ustronia, Wojciech Bydliński – Burmistrz Szczyrku oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Jerzy Nogowczyk, Tadeusz Gołębiewski właściciel sieci hoteli, Aleksandra Trybuś Poseł na Sejm RP, Eurodeputowany Bogdan  Marcinkiewicz, Eurodeputowany  Jan Olbrycht, Starosta Powiatu Bielskiego – Andrzej Płonka, Eurodeputowany – Bogdan Marcinkiewicz, Miasto Zetel i Waldemar Kapler.

Do tego grona dołączył Adam Małysz, który również przekazał księdzu piłki ze swoim autografem.  –  Nie trzeba było go prosić sam gra w piłkę i jest też wielkim kibicem. Od razu pomysł nabożeństwa na rozpoczęcie Euro 2012 z piłkami mu się spodobał. Cieszę się, że mogliśmy odebrać od Adasia też piłki – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz Parafii w Szczyrku Salmopolu.  – Po za tym każdy może taką piłkę do nas na nabożeństwo kopnąć – dodaje ks. Jan

Ks. Jan Byrt czeka też na piłki od Premiera i Prezydenta. – Chcemy  10.06.2012 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku poprowadzić ekumeniczne nabożeństwo . Chcemy podziękować Bogu za przygotowania do Euro, za stadiony i prosić o błogosławioną rywalizację i o godne zachowanie, jako gospodarzy - naszych kibiców. Oddać Bogu chwałę także z parafianami za to wielkie wydarzenie dla naszego kraj . My jako Parafia Ewangelicka jesteśmy dumni z tego Euro jest u nas w Polsce. I nie pozostajemy bierni, ale chcemy się modlić. Podczas nabożeństw w czasie całego Euro 2012 będziemy wybierali po kazaniu wśród wszystkich uczestników nabożeństwa  takie „Boże 11”, które grają mecz dla Bożej chwały, czyli są pełni zapału pracy dla Pana – dodaje ks. Jan.

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: