Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

A jednak strajk- staną pociagi

Nie przyniosły skutku negocjacje pomiędzy rządem a związkami zawodowymi, od północy (17 sierpnia) na 24 godziny staną pociągi spółki Przewozy Regionalne. Strajk odczują m.in. pasażerowi naszego powiatu, Spółka obsługuje m.in. połączenia pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami. Kto jutro wybiera się do pracy tym środkiem transportu, niech lepiej poszuka czegoś innego np. autobusu. 

- Zarząd Przewozów Regionalnych zaproponował kwotę 280 złotych podwyżki, co stanowi w całości spełnienie postulatów płacowych związków zawodowych! – informuje strona internetowa spółki Przewozy regionalne. - Propozycja Zarządu Przewozów Regionalnych zakłada podwyżkę o 280 złotych w wynagrodzeniu zasadniczym. Z pochodnymi kwota ta wyniesie aż ponad 460 złotych. Biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, wzrost wynagrodzenia został podzielony na etapy. Pierwsza część podwyżki – w wysokości 120 złotych – została już wdrożona i będzie wypłacona wraz z wynagrodzeniem za sierpień. Kolejny etap to podwyżka o średnio 100 złotych już od września 2012 roku. Zaledwie 3 miesiące później – ostatni etap wzrostu wynagrodzeń o kolejne 60 złotych.  Mając na uwadze dobro Pasażerów oraz zachowanie ciągłości usług przewozowych Zarząd zaproponował rozwiązanie, które w pełni zaspokaja dotychczasowe postulaty. – Nasza propozycja to spełnienie w całości oczekiwań związków zawodowych przy uwzględnieniu sytuacji finansowej spółki – mówi Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.

Aby zminimalizować skutki planowanego strajku zarząd spółki podjął m. in. decyzję o zwrocie pełnej wartości zakupionych na ten dzień biletów. Zarząd PR porozumiał się już z innymi pasażerskimi przewoźnikami kolejowymi, aby w maksymalnym stopniu pomóc tego dnia pasażerom. PKP Intercity zapowiedziała, że w składach TLK będzie honorować bilety wykupione na pociągi Przewozów Regionalnych na 17 sierpnia. Stosowne porozumienia zostały zawarte także z Kolejami Dolnośląskimi, Kolejami Mazowieckimi i Szybką Koleją Miejską w Trójmieście (na odcinku Tczew – Reda). Ponadto w województwie śląskim bilety okresowe na przejazd w dniu strajku pociągami REGIO w godzinach 4.30 - 23.30 będą honorowane w autobusach i tramwajach na liniach organizowanych przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego wzdłuż pasażerskich kolejowych ciągów komunikacyjnych. Ci zaś pasażerowie, którzy wykupili już bilety na ten dzień, mogą je zwrócić i uzyskać pełną ich wartość, natomiast posiadacze biletów okresowych otrzymają zwrot części wartości, w zależności od ich okresu ważności (np. przy miesięcznym – 1/31, a przy kwartalnym – 1/91 lub 1/92) po zakończeniu terminu ich obowiązywania.

(red)

źródło: ox.pl/ mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: