Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„ABC Przedsiębiorczości''- III edycja

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie kończy już III edycję tego programu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 28 czerwca o godz. 14:00 do oranżerii na wykład „Wzornictwo jako element rozwoju firmy" oraz prezentacje lokalnych przedsiębiorców „Moja recepta na sukces".

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Seminaria umożliwiły dostęp do wiedzy na temat założenia firmy, budowania jej wizerunku, finansów, podatków, marketingu oraz pozyskiwania funduszy na jej rozwój.

III edycja programu uzupełniona została o warsztaty z pisania biznes planu. Kilkunastu uczestników, pod okiem Barbary Nawrat, opracowywało swój pierwszy biznes plan. Większość z nich, posiadająca pomysł na własny biznes, zamierza złożyć opracowany biznes plany do Urzędu Pracy i starać się o bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej. Bezpłatne uczestnictwo w warsztatach, osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, było możliwe dzięki środkom finansowym przekazanym przez PZU SA Inspektorat Bielsko - Biała COK w Cieszynie.

Pierwsze warsztaty z „Autoprezentacji " poprowadzili Mariusz Andrukiewicz i Dariusz Bożek. Trudnej sztuki, bo umiejętności tworzenia swojego wizerunku , kontrolowania werbalnych i niewerbalnych komunikatów , prowadzenia rozmów oraz wystąpień przed kamerą, uczyli się właściciele i pracownicy firm oraz instytucji, znajdujących się nie tylko na terenie powiatu cieszyńskiego.

Druga część warsztatów „Współpraca z przedstawicielami mediów" pokazuje jak budować kontakty z dziennikarzami, jak przygotować materiał do prasy, jak zachować się w sytuacji kryzysowej i jak przeprowadzać wywiady.

Tą cześć warsztatów poprowadzi Ewa i Wojciech Trzcionka oraz Jan Bacza w lipcu br.

źródło: SZSiP
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: