Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

8 milionów dla szpitala

Prawie 8 milionów zł otrzyma Szpital Śląski w Cieszynie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na „Wzmocnienie możliwości szybkiego reagowania ZZOZ w Cieszynie na zagrożenia epidemiczne oraz poprawa jakości leczenia w czasie kryzysu””. Na co konkretnie pójdą pieniądze?

Z końcem lipca Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 11.3 REACT EU – Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia. Projekt Szpitala Śląskiego został przyjęty do realizacji i placówka uzyskała dotację w wysokości 7 988 000,00 zł, w tym 7 988 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na co pójdą pieniądze?

Celem projektu jest unowocześnienie istniejącej infrastruktury placówki w zakresie chorób zakaźnych i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb, wynikających ze specyfiki leczenia tych chorób, w tym COVID-19 i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

W ramach inwestycji lecznica zrealizuje prace budowlano-remontowe oraz zakupi specjalistyczny sprzęt medyczny przeznaczony do skutecznej terapii w chorobach zakaźnych oraz wyroby medyczne i środki ochrony osobistej dla personelu medycznego.

- Zaplanowane przez nas działania w ramach unijnego projektu są kluczowe w zakresie skuteczności leczenia pacjentów z chorobami zakaźnymi, ale także ze względu na zapewnienie bezpiecznych warunków innym, hospitalizowanym pacjentom i personelowi medycznemu. Prace modernizacyjne przyczynią się również do zwiększenia dostępności świadczeń z zakresu chorób zakaźnych – powstanie więcej łóżek dostosowanych do leczenia tego typu chorób. Ponadto możliwa będzie także równoczesna hospitalizacja większej liczby chorych wymagających izolacji – wskazuje Adam Śliż, Zastępca Dyrektora Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Inwestycja, oprócz podniesienia komfortu i poziomu bezpieczeństwa pacjentów, jak i personelu medycznego, zmniejszy także obciążenie kadry związane z przygotowaniem warunków hospitalizacji. W czasie pandemii personel wobec rosnącego zapotrzebowania na kolejne miejsca dla pacjentów z COVID-19 musiał przekształcać kolejne łóżka w tzw. „łóżka covidowe”. Po zakończeniu realizacji projektu przybędzie miejsc dla pacjentów z chorobami zakaźnymi. W wyremontowanej infrastrukturze będą realizowane wyłącznie świadczenia finansowane ze środków publicznych.

 

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-19 19:12:59
Marx.: bez UE Polska byłaby w czarnej doopie, a dziś władza na siłę Polskę i Polaków koniecznie chce od Europy odciąć - najwyższa pora tę władzę od koryta odciąć
2022-08-19 19:24:29
oxjas1: Unia Europejska to dla Kaczynskiego takie samo zlo jak niezalezne sady i media. Jest przeszkoda do ustanowienia dyktatury i mianowania pisowskich bezkarnych oligarchow !
2022-08-19 19:27:12
oxjas1: Tymczasem 152,5 mln zl - tyle wynosi aktualna wysokosc dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowe Muzeum Pamieci i Tozsamosci w Toruniu. A dzieci na raka umieraja, bo nie ma na leczenie !
2022-08-20 10:05:41
Oko: Na leczenie raka pieniędzy brakuje, na łapówkę za podtrzymanie plandemii, niestety środki znalazły się w ilości nieograniczonej.
2022-08-20 10:38:26
miriam11: Niestety Unia Europejska w dzisiejszym wydaniu to ZŁO. Jest tak samo socjalistyczna jak PIS. Jeśli ktoś mi mówi że dostajemy jakieś pieniądze z Unii to jak bym słyszał PiS nam daje.
2022-08-20 15:00:36
edward pilich : Nie zostanie nic z tego bo pójdzie na długi
2022-08-20 17:00:04
św. Patryk.: w tym kraju m u s i starczyć jedynie na propagandę kurwizji, łapówki dla kleru, pensje dla partyjnych pasożytów przy korycie - no i oczywiście na ochronę przed suwerenem demonicznego kurdupla i jego comiesięcznych sabatów czarownic
2022-08-20 22:37:44
mario172: Ue duzo zla zrobila Dla Polski..juz w latach 90tych jak polska zaczęła sie przygotowywać do wejscia musiala zamknac polskie fabryki, cukrownie, wprowadzono jakies limity,restrykcje ,ograniczenia bo UE tak kazala..kiedyś na wsi co drugi dom byla mala gospodarka..przez UE pozostaly tylko molochy!!takze za daleko poszlo to wzystko zeby sie wycofac!UE potrzebuje rynki zbytu.wcale nie jest taka cacy jak sie mowi!!!
2022-08-21 07:38:40
oxjas1: mario172, rozumiem, ze tak napisali na pasku tvppis rezimowej ?!
2022-08-21 12:07:54
Artur_z_bažin: Unia dała 8 milionów dla cieszyńskiego szpitala, ok - a ja się pytam na ile miliardów orżnęli Polaków, ile nakradli przez ostatnie 7 lat mafijni baronowie z PiS? Może który z lokalnych przedstawicieli tej organizacji się wytłumaczy? znamy ich aż za dobrze, te ich gęby w niektórych wioskach na każdym słupie wisiały przed wyborami
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: