Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

7-latek ze Skoczowa marzy o psie

Olaf ma dopiero 7 lat, niestety życie zdążyło go już boleśnie doświadczyć. Chłopiec zmaga się z chorobą nowotworową, jest podopiecznym oddziału onkologicznego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Olafa wspiera Fundacja Mam Marzenie, która pomaga spełniać marzenia wielu dzieci. - Każdy z nas ma marzenia, ale nie każdy ma szanse je zrealizować. Chcielibyśmy, aby mali marzyciele choć na moment oderwali się od rzeczywistości i przeżyli niezwykłą przygodę – mówią wolontariusz Fundacji.

7 -latek ze Skoczowa marzy o własnym psie. Już nawet wie, jakie imię będzie nosił jego czworonożny przyjaciel.

- Chłopiec ma bardzo wiele zainteresowań – mówi portalowi ox.pl Sebastian Uzar wolontariusz Fundacji Mam Marzenie – uwielbia zwierzęta, jego największym marzeniem jest pies, czarny sznaucer miniaturka. Ponieważ wśród ulubionych filmów znalazły się również "Gwiezdne wojny" Olaf postanowił, że jego pies będzie nosił imię jednego z bohaterów – Jungo.

Tak pierwsze spotkanie (20.11.2011) z 7-letnim Olafem wspominają wolontariusze Fundacji: "Listopadowe niedzielne popołudnie spędziliśmy w przepięknym otoczeniu natury. Jesienią góry wyglądają wyjątkowo pięknie, tym bardziej gdy pogoda dopisuje, świeci słońce i jak na koniec listopada jest ciepło. W takich okoliczności przyrody dojechaliśmy do Skoczowa, by spotkać się z kolejnym wyjątkowym podopiecznym naszej Fundacji – Olafem. Chłopak przywitał nas w towarzystwie swojego młodszego brata Alana, który nie był zachwycony tak dużą ilością nowych osób w domu. Wręczyliśmy Olafowi lodołamacz, który połączył dwie jego pasje, w torbie znalazła się książka o psach w której wymieniono 101 różnych ras oraz klocki lego z serii Hero. Marzyciel pomimo swojej nieśmiałości powoli opowiadał nam o różnych swoich zainteresowaniach. Chłopiec pasjonuje się zarówno zwierzętami, jak i robotami. Pochwalił się nam swoim medalem za grę w piłkę. Gry rozpoczęliśmy tylko rozmowę o marzeniach, Olaf od razu powiedział nam, że najbardziej chciałby otrzymać psa. A dokładniej sznaucera miniaturkę. Wymarzony pies musi być koloru czarnego. Po krótkiej rozmowie, wyjechaliśmy w drogę powrotną do domu, by zastanowić się kto pomoże nam spełnić marzenie Olafa..."

Jeżeli chcesz pomóc spełnić to marzenie skontaktuj się z wolontariuszem:
Sebastian Uzar
Tel: 515 199 632
sebastian.uzar@mammarzenie.org

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: