Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

53 Rajd „Powitanie Wiosny" na Błatniej 

Po dwuletniej przerwie związanej z epidemią „koronawirusa” odbył się w sobotnie przedpołudnie rajd młodzieżowy. Tym razem na metę organizator — Oddział PTTK „Beskid Śląski" w Cieszynie — wybrał Schronisko PTTK na Błatniej.

Na mecie rajdu zgłosiło się 421 uczestników tworzących dziewięć drużyn ze szkół: SP 1 z Cieszyna, SP z Marklowic Górnych, SP im. K.K. Baczyńskiego z Zebrzydowic, SP 1 z Chybia, SP 3 Ustronia Polany, SP 5 z Cieszyna, SP z Cisownicy, Katolicka SP z Cieszyna i ZSEG z Cieszyna.

Uczestnicy mieli do wyboru pięć tras: z Brennej Pomnika przez Wielką Cisową szlakiem zielonym; z Brennej Centrum szlakiem czarnym a następnie zielonym, z Górek Wielkich przez Łazek szlakiem zielonym a następnie czerwonym; z Jaworza Natęża przez Łazek szlakiem czerwonym i z Wapienicy Zapory przez Palenicę szlakiem niebieskim.

Na mecie rajdu czekały uczestników poczęstunek (kiełbasa, bułka i herbata), okolicznościowy buton, a na odważnych konkurs wiedzy turystycznej. Można było potwierdzić punkty do GOT i zweryfikować książeczki co zaowocowało przyznaniem dwóch odznak GOT w stopniu Popularnej i pięciu w stopniu Małej Brązowej.

O godzinie 11.30 trzydziestoosobowa grupa uczniów przystąpiła do konkursu wiedzy turystycznej wypełniając test. Warto dodać, że odbyły się dwie dogrywki i ostatecznie laureaci zaprezentowali się w następującym składzie:

kategoria — szkoły podstawowe klasy 1-4

 1. Jagna Świeczka
 2. Laura Krysiak
 3. Maja Zielińska
 4. Jakub Śmieja

Kategoria — szkoły podstawowe klasy 5-8

 1. Najrnila Brudny
 2. Jędrzej Kurdun
 3. Ada Sza rzec
 4. Piotr Kisiała

Kategoria — szkoły ponadpodstawowe

 1. Patrycja Jaworska
 2. Amelia Kałuża
 3. Amelia Słowiok
 4. Wiktoria Frącek

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Krzysztof Kasztura i komandor Rajdu Bogusław Bujok. Rajd został dofinansowany z Budżetu Miasta Cieszyna.

Obsługę rajdu zapewnili: Terenowy Punkt weryfikacyjny GOT: Henryk Więzik, Wiesław Pleciak, Andrzej Kowol, Agnieszka Dziąćko, Wydawnictwa, okolicznościowe plakietki: Stanisław Buława, Janina Pollok — Buława , Aleksandra Kowol, Organizacja konkursu wiedzy turystycznej — Urszula Nowak, Bogusław Bujok. Meta i biuro rajdu - Maria Czyż, Irena Greń     oraz  foto - Krzysztof Greń.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach.

Irena Greń

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: