Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

50 lat Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa

Kwiaty, piękne, zadbane ogrody – to ich pasja, którą realizują już od 50 lat. W tym roku Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa świętuje wyjątkowy jubileusz. Uroczyste, urodzinowe spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Działają już od 50 lat. Dbają o swoje ogrody i rośliny, ale tym zamiłowaniem do ogrodnictwa dzielą się również z innymi. Propagują zdrowy styl życia. Organizują różnego rodzaju wystawy, wykłady i spotkania. Znany w regionie jest zwłaszcza coroczny konkurs organizowany wspólnie z miastem „Cieszyn miastem kwiatów i zieleni”. Spotykamy się w każdą pierwszą środę miesiąca i bierzemy udział w różnych prelekcjach – przyznaje w rozmowie z OX.PL obecna prezes Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa (TMO) Barbara Herok.

Towarzystwo liczy obecnie 53 członków w tym 11 honorowych. W spotkaniach biorą udział również sympatycy TMO m.in. z Towarzystwa Miłośników Ziemi Goleszowskiej oraz z Czech. Złoty jubileusz był okazją do podziękowań zasłużonym członkom, sympatykom, ale także sponsorom, współpracującym instytucjom oraz władzom samorządowym.

Życzenia oraz podziękowania złożył Towarzystwu Miłośników Ogrodnictwa podczas urodzinowego spotkania Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. Chcę pogratulować za pięćdziesięcioletnią działalność, w której ewidentnie widać, że jesteście ludźmi niezwykle systematycznymi i zorganizowanymi, bo obcowanie z przyrodą tego uczy. Za tą cierpliwość i pokazywanie tego na zewnątrz gorąco dziękuję. Dziękuję za współpracę międzynarodową. Dziękuję za konkursy, w których uczestniczycie i w ten sposób pielęgnujecie tradycję pięknych ogrodów i balkonów. Dziękuję również za to, że współpracujecie z innymi organizacjami – mówił włodarz. Życzę żeby ta pasja w Was trwała – podkreślał z kolei Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-11 19:58:06
bronek91: Politykom proponuję interesować się działalnością lokalnego życie społecznego w zakresie uprawy różnych roślin. Po przegranych wyborach nie pozostanie już nic innego jak uprawiać ogródek. Szanowny Panie Starosto… Jak widać wolny rynek nie ustabilizował sytuacji w transporcie zbiorowym na terenie powiatu…. Powiem więcej…. Nie ustabilizuje…. Problem będzie się powtarzał póki nie zostanie przywrócony na rynek podmiot publiczny. W konsekwencji, gdzie problem, tam pojawia się polityk, oczywiście jako miejscowy gieroj, który stoi tylko i wyłącznie po stronie stronie dobra, czyli swoich klientów → wyborców. Nie musi się męczyć nad programem, no bo w pierwszej kolejności liczy się bieżączka…. Oto doskonały sposób na wykreowanie swojej postaci…. Załatwiając a nie rozwiązując poczynione przez poprzedników problemy. Oto esencja O C H L O- O L I G A R C H I C Z N E J _ K A P I T A Ł O K R A C J I.
2018-09-12 09:08:47
wyśmienity cwaniaczek: brawo her bronisław w niemieckim orłem w avatarze :) mniejszość niemiecka jest z cIEBIE burna. !!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją