Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

40-lecie Gminnej Rady Kobiet

Od 40-tu lat w Jasienicy istnieje Gminna Rada Kobiet. Uroczystość jubileuszową panie z Rady połączyły ze świętowaniem Dnia Matki.

Nie da się przecenić waszego wpływu na wydarzenia społeczne i kulturalne w naszym regionie, gminie i sołectwie. Wasze zaangażowanie w różne formy społecznej aktywności, przede wszystkim w Kołach Gospodyń Wiejskich, może służyć za wzór, nieustannie wnosicie energię w życie naszych miejscowości. Cieszę się, że mogę z paniami współpracować i korzystać z waszej pomocy i dobrych rad – mówił wójt Janusz Pierzyna paniom, zgromadzonym we wtorek 22 maja w sali GOK na jubileuszowym spotkaniu.

Janusz Pierzyna uhonorował 16 pań z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Jasienica listem gratulacyjnym. Następnie 27 pań udekorowano prestiżowymi orderami „Serca Matkom Wsi”. Przed gospodyniami wystąpili także uczniowie z Zespołu Regionalnego „Szwarne dziecka” z Iłownicy pod kierunkiem Marii Szubert. 

Medale otrzymały: Ewelina Kawik z Bielowicka, Anna Zamarska z Bielowicka, Władysława Biegun z Bier, Marta Bury z Bier, Zofia Bortliczek z Bier, Helena Madejak z Bier, Danuta Chałupska z Łazów, Teresa Huper z Łazów, Czesława Grygier z Łazów, Lucyna Greczka z Mazańcowic, Maria Machalica z Mazańcowic, Danuta Dzida z Międzyrzecza Dolnego, Teresa Janik z Międzyrzecza Dolnego, Ewelina Mrzyk z Międzyrzecza Dolnego, Teresa Ryszka z Międzyrzecza Dolnego, Katarzyna Szkucik-Rewaj z Międzyrzecza Dolnego, Anna Feruga z Rudzicy, Bronisława Folek z Rudzicy, Anna Hess z Rudzicy, Zyta Malchar z Rudzicy, Maria Sojka z Rudzicy, Małgorzata Sosna z Rudzicy, Cecylia Biesok z Świętoszówki, Janina Walczak z Świętoszówki, Maria Burjan z Wieszcząt i Urszula Penkala z Wieszcząt.

Obecnie Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Jasienica liczą 575 członkiń, a także 63 członkiń honorowych.

 

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: