37 lat w sanepidzie - Przewdzing zamiast Wałgi

Na ostatniej (27.03) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego starosta Janusz Król oraz przewodniczący Rady Powiatu podziękowali za współpracę, odchodzącej na emeryturę, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Cieszynie.

Teresa Wałga ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w Cieszynie jest związana od 37 lat. Na stanowisku inspektora sanitarnego pracuje od 27 lat. W tym roku postanowiła przejść na emeryturę. Uroczystego pożegnania nie zabrakło na ostatniej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego. 

47 lat temu, jako 22 letnia młoda kobieta, stanęłam u progu Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, rozpoczynając pracę naukową. 10 lat później stanęłam u progu powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, wtedy terenowej. Po tylu latach pracy naukowej, myślałam, że przejście do zupełnie innej pracy, będzie dla mnie trudne. Nie mogłam sobie wyobrazić co w sanepidzie pracownik naukowego instytutu może robić. Nie żałuję jednak tego, że los rzucił mnie tutaj, na ziemię cieszyńską, ponieważ nie jestem cieszyniakiem z urodzenia, ale z wyboru. Ogromnie się cieszę, że znalazłam się w tym miejscu  – mówiła Wałga.

Teresa Wałga przyznała, iż praca w powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej to praca trudna, wymagająca, ale dająca również wiele satysfakcji. Zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańcom, nie tylko powiatu cieszyńskiego, ale wszystkim tym, którzy do nas przybywają, jest dużym wyzwaniem. Podjęłam decyzję odejścia na emeryturę mimo, że nie byłam do tego zobligowana. Wydaje mi się jednak, że świat jest na tyle piękny i daje tyle możliwości, iż póki mogę to chciałabym z tego skorzystać. Jestem przekonana, że stację zostawiam w dobrych rękach. Jestem pewna za moich pracowników, że będą kontynuować to co zaczęłam 37 lat temu – dodała Wałga. 

Funkcję powiatowego inspektora sanitarnego w Cieszynie od kilku tygodni pełni Piotr Przewdzing.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-29 21:12:47
krzysztof.mm: Pani \&quot;była\&quot; to jak by na to nie patrzeć żywy relikt PRL-u, zaczynała pracować kiedy według premiera-bankstera Polski nie było - no ale DOJNA ZMIANA ma słabość do tych czasów, nieprawdaż...<br /><br />A co do nowego szefa - strzelam, nominacja partyjna DOJNEJ ZMIANY - zgadłem?...<br />
2018-03-29 22:40:38
bronek91: krzysztof.mm<br />Nie ważne gdzie, nie ważne co, ważne żeby krzysztof.mm otrzymał koryto.... A kto ma inne zdanie jest PiSowskim pachołkiem. Takich ludzi jak krzysztof.mm należy banować z lokalnego i polskiego życia politycznego... <br /><br />Natomiast Pani Teresie Wałga gratuluję długiego stażu pracy. A tym co wypisuje krzysztof.mm proszę się nie przejmować, ten typ tak ma.
2018-03-30 06:39:16
krzysztof.mm: ortografia jest ważna, błaźnie
2018-03-30 08:59:53
koszor: krzysztofie - wstajesz skoro świt w Wielki Piątek, tylko po to, żeby kogoś poniżyć?<br /><br />A więc życzę Tobie i innym komentującym zdrowych i pełnych radości ze Zmartwychwstania świąt, a na co dzień więcej życzliwości.
2018-03-30 21:47:58
krzysztof.mm: cymelium<br />piękny egzemplarz autentycznej katolskiej obłudy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją