Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

360° - Rajd Przygodowy

Rajdy wyczynowo-przygodowe stają się w Polsce coraz popularniejsze. Organizowane są systematycznie, w różnych miejscach i w różnych porach roku, a na trasach, liczących od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów, spotyka się coraz większa liczba wyczynowych sportowców i amatorów. Po raz trzeci Zimowy Timex Rajd 360° odbędzie się również na terenie Trójwsi (Istebna-Jaworzynka-Koniaków).

Zimowy Timex Rajd 360° będzie trwał od czwartku, 20.01.2011 do niedzieli 23.01.2011. Jeśli dopisze pogoda, będzie obejmował bieg na orientację, rowery górskie, narty biegowe, łyżwy oraz zadania specjalne, tj. wspinaczka, most linowy, zjazd linowy i in. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy: długą, liczącą sobie ok. 250 km oraz krótką o długości 160 km.

Tradycyjnie na trasie długiej zmierzą się grupy czteroosobowe mieszane, a na krótkiej pary. Organizatorzy podzielili dystans na kilka odcinków, do każdego z nich zawodnicy muszą dotrzeć, posługując się jedynie mapą i kompasem. Żeby było bardziej emocjonująco i ciekawie trasę pokonuje się głównie nocą, start zawodów przewidziano na 22.00.

Mieszkańcy Trójwsi zatem nie powinni się dziwić, kiedy nocną porą  w dniach 20-23.01.11 napotkają przed swoim domem grupkę spoconych i zziajanych zapaleńców z kijkami narciarskimi w rekach i plecakami pełnymi osprzętu.

Istebna staje się popularna nie tylko wśród miłośników biegów przygodowych. Istebniańskich atrakcji turystycznych, regionu i ciekawostek będą dotyczyć wejścia na antenie TVS - całą sobotę na żywo od 9:15. Program Weekend z TVS poprowadzą Aneta Legierska i tegoroczny Ślązak Roku Janusz Macoszek.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: